Pridané 16. Október, 2017
S veľkou radosťou oznamujeme, že Zelené Átrium - prvý bytový dom v pasívnom štandarde na Slovensku, slávnostne otvorený v roku 2015 v Trnave, získal certifikát Leed Platinum!

 

Definícia pasívneho domu hovorí, že na jeho prevádzku musí dom spotrebovať menej ako 15 kilowatthodín na meter štvorcový za rok. Pre predstavu – je to približne o 90 percent menej, ako v bežnom dome postavenom pred rokom 1995. „Na dosiahnutie tejto bilancie autori stavby použili najmodernejšie postupy a technológie, ktoré z nej robia slovenský unikát. Sme radi, že sme sa mohli podieľať na vzniku Zeleného Átria.“ hovorí Vladimír Balent, poradca pre architektov a projektantov z divízie ISOVER. Jedinečnosť a kvalita budovy bola dosiahnutá aj použitím najmodernejších materiálov a riešení.

Zelené Átrium svojim obyvateľom zabezpečuje vynikajúci komfort a očakávané náklady na prevádzku. Saint-Gobain so svojimi slovenskými divíziami ISOVER, Rigips, Weber a Glassolutions boli hlavnými dodávateľmi materiálov. Dva roky po svojom otvorení získava Zelené Átrium certifikát LEED Platinum, čo je najvyšší možný stupeň certifikácie LEED (Certified, Silver, Gold a Platinum). Jeho udeleniu predchádza zisk kreditov v kategóriách: trvalo udržateľné miesto stavby, efektívne hospodárenie s vodou, energia & atmosféra, materiály & zdroje, kvalita vnútorného prostredia, inovácie, regionálne prioritné kredity. Zelené Átrium získalo 85 z 110 možných kreditov. Autorom a investorom projektu je architekt Miroslav Marko. Budovu certifikoval Samuel Sůra z agentúry Salvis s.r.o.