Divadlo Na zábradlí - zastrešenie átria

Reference: Divadlo Na zábradlí - zastřešení atria

Divadlo Na zábradlí je jedno z najznámejších menších divadiel v Prahe a predstavuje poprednú scénu súčasných divadelných tendencií. Začiatkom roku 2015 prišlo divadlo Na zábradlí o možnosť využívať priestory pôvodného foyer ukončením zmluvy o prenájme priestorov. Po komplikovaných rokovaniach sa nakoniec zriaďovateľ rozhodol k prestavbe átria a modernizácii.

Rekonštruované átrium divadla teraz disponuje skleneným zastrešením, ktoré je uklonené od hlavného vstupu do objektu.

Vznikol tak reprezentatívny priestor pre návštevníkov predstavení aj pre hercov a ďalších umelcov v rámci organizovania kultúrnych podujatí.

Jeho farebnosť vychádza z novo navrhnutej grafiky divadla: priestor lobby na prízemí zjednocuje tmavá podlaha s jemnou bielou intarziou, poschodie je naopak svetlé.

Ľahká biela konštrukcia galérie nadväzuje na historickú pavlač, ktorou necháva vyniknúť. Nové je tiež riešenie rôznorodých inštalácií techniky prostredia.

Zastrešenie átria je prevedené štrukturálnym bezpečnostným izolačným dvojsklom s pokovovaním Planitherm XN. Vonkajšie bezpečnostné tvrdené sklo je typu Securit Planiclear s hrúbkou 15 mm. Vnútorné bezpečnostné vrstvené sklo je produkt označovaný Stadip 88.2 Planitherm XN.

Sklá boli rôzne členité, čo vyplývalo z atypickosti zasklievaného priestoru. Raster členenia tabúľ bol navrhnutý architektom.

Zastrešením átria tak vznikol krásny presvetlený priestor, ktorý vyzdvihuje výnimočnosť pôvodnej architektúry domu, pričom zachováva výhody novo vzniknutého zastrešeného priestoru.

Prestavba sa potom okrem átria dotkla aj diváckeho traktu, kaviarne, sociálnych zariadení, šatne či výmeny sedadiel v hľadisku. Sezónu 2017 - 2018 si tak diváci užili už v zrekonštruovaných priestoroch.

Reference: Divadlo Na zábradlí - zastřešení atria
Divadlo na zábradlí - zastřešení atria