Corso Court – certifikácia LEED

Reference: Corso Court – certifikace LEED

Administratívna budova Corso Court bola postavená podľa návrhu kancelárie RBTA svetoznámeho architekta Ricarda Bofilla. Nachádza sa v Prahe 8 - Karlín a ponúka celkom 17 200 m2 prvotriednych kancelárskych priestorov. Dokončená bola v roku 2015. V srdci štvorcového pôdorysu budovy je átrium, ktorého priestor architektonicky ozvláštňujú visuté zasadacie miestnosti. Okrem tohto átria má projekt aj záhradu, ktorú možno využiť ako na odpočinok, tak aj na prácu. Záhrada ponúka početné praktické prvky, ako je wi-fi pripojenie, dobíjacie zásuvky na telefón alebo šachové a pingpongové stoly. Vďaka priestrannému audítóriu sa tu môžu odohrávať koncerty, firemné stretnutia, či vianočné trhy.

K dispozícii je 17 200 m² podlahovej plochy, 7 nadzemných podlaží a 302 podzemných parkovacích miest. Corso Court ako prvé na českom trhu ponúklo nájomcom na mieru vyvinutú mobilnú aplikáciu, ktorá prepája všetky služby v projekte av jeho okolí.

Budova má energeticky účinný koncept vykurovania, vetrania a chladenia, čím zaisťuje výrazné zníženie prevádzkových nákladov, a je tu kladený veľký dôraz na kvalitu vnútorného prostredia budovy. Všetky tieto šetrné riešenia sú podložené certifikáciou LEED Platinum, ktorú udelil U.S. Green Building Council v januári 2016.

Reference: Corso Court – certifikace LEED
Reference: Corso Court – certifikace LEED