Budova MOP

Budova MOP

Na prvý pohľad majestátna administratívna budova so zaujímavými art deco prvkami, bola svedkom významných kultúrnych a politických udalostí.

Pôvodne sídlo Ministerstva vnútra, dnes administratíva Ministerstva zdravotníctva a Ministerstva sociálnych vecí svojou výškou 93 m je prvým mrakodrapom v Buenos Aires , ktorý financovala vláda. Fakt, že spevnená betónová konštrukcia stála za neuveriteľných 138 pracovných dní jej pripisuje ďalšie prvenstvo. Hoci sa na prvý pohľad nezdá, je to písmeno U, aby bol vnútorným priestorom a kanceláriam poskytnutý dostatok svetla a vzduchu. Vedľa MOP sa nachádza budova, z ktorej balkóna potvrdila Eva Duarte de Peron (známa ako Evita) svoju kandidatúru na viceprezidentku krajiny. MOP symbolizuje dôležitý míľnik v histórii Argentíny, v roku 1951 cez anténu nainštalovanú na jej streche, usktuočnila štátna televízia prvé vysielanie.

Rekonštrukcia budovy trvala dva roky a podobne, ako aj pri ostatných historických budovách, potrebovala ju najmä fasáda, kde Saint- Gobain Weber dodal materiál pre plochu vyše 17.000 m2. MOP dodnes patrí medzi ikonické stavby metropoly Buenos Aires.

Budova MOP