Saint-Gobain opäť podporuje kvalitnú architektúru

 

Spoločnosť Saint-Gobain spolu so svojimi značkami Ecophon, Isover, Rigips a Weber aj tento rok podporuje, v poradí už 22. ročník, ocenenia Cena Slovenskej komory architektov za architektúru CE ZA AR 2023.

Cena za architektúru (CE ZA AR) je ocenenie, ktorého cieľom je zvýšiť informovanosť verejnosti o dôležitej práci architektov a architektiek v spoločnosti a o vplyve, ktorý táto profesia má na formovanie prostredia. Organizátori CE ZA AR prostredníctvom tohto ocenenia prezentujú a podporujú architektonickú tvorbu členov Slovenskej komory architektov.

Hlavným cieľom ocenenia CE ZA AR je zdôrazniť kultúrnu hodnotu architektonických diel, podporiť vynikajúce profesionálne výkony architektov a architektiek a najmä zvýšiť verejné povedomie o dôležitosti rozvoja kvalitnej architektúry ako základného prvku na zvyšovanie kvality prostredia vytváraného stavebnou činnosťou. Preto každoročne Slovenská komora architektov prezentuje nominované diela, ktoré sú považované za najlepšie architektonické práce v jednotlivých kategóriách s osobitným významom pre ich originalitu a vynikajúcu kvalitu.

Záštitu nad aktuálnym ročníkom prevzali prezidentka Slovenskej republiky, Ministerstvo dopravy SR a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Naša spoločnosť sa aj tento rok stala hlavným partnerom ocenenia. Kontinuujúcou podporou ocenenia CE ZA AR chceme prispieť k šíreniu hlavného odkazu a prispieť tak k zvyšovaniu kvality celého stavebného sektora.

Už v tomto momente nájdete na stránke CE ZA AR všetky prihlásené diela, ktoré sa budú uchádzať o prvenstvo v šiestich kategóriách:

 ● Rodinné domy
 ● Bytové domy,
 ● Občianske a priemyselné budovy
 ● Fenomény architektúry
 ● Interiér
 ● Exteriér

O prvenstve bude rozhodovať porota zložená zo siedmych odborníkov, ich medailónky si môžete pozrieť na stránke poroty CE ZA AR 2023.

Súťažné projekty budú však bojovať aj o cenu verejnosti, hlasovanie bude možné od 5. 9. do 5. 10. na stránke cezaar.tv.

Slávnostné vyhlásenie víťazov si budete môcť pozrieť 5. 10. 2023 v priamom prenose na Dvojke.