Vyjadrenie Skupiny k situácii na Ukrajine a v Rusku

Saint-Gobain logo

 

Spoločnosť Saint-Gobain znovu vyjadruje podporu a solidaritu ukrajinskému obyvateľstvu a svojim ukrajinským zamestnancom po celom svete.

Spoločnosť Saint-Gobain znovu vyjadruje podporu a solidaritu ukrajinskému obyvateľstvu a svojim ukrajinským zamestnancom po celom svete. Skupina dôrazne odsudzuje túto vojnu.

Skupina nemá na Ukrajine žiadne výrobné závody. Naša obchodná pobočka v Kyjeve bola zatvorená. Sme v neustálom kontakte s našim ukrajinským vedením. Našou prioritou je udržiavať pravidelný kontakt s každým z našich kolegov, aby sme zaistili, že oni a ich rodiny sú v bezpečí. Niektorí z nich mohli opustiť svoju krajinu a teraz pracujú pre spoločnosť Saint-Gobain v Poľsku.

Podporujeme našich ukrajinských zamestnancov a komunikujeme s nimi bez ohľadu na to, v ktorej krajine sa nachádzajú, alebo kde aktuálne pracujú. Okrem toho sa množia zbierky a dary v rámci Skupiny, najmä v spolupráci s Medzinárodným výborom Červeného kríža.
Skupina svedomito rešpektuje platné sankcie a zastavila export zákazníkom v Rusku a Bielorusku, rovnako tak dovoz z týchto dvoch krajín. Všetky investičné projekty tu boli zrušené. Aktuálne fungujú lokálne aktivity na minimálnej úrovni a v autonómnom režime, aby sme udržali zamestnanosť a zmiernili dopad tejto vojny na zamestnancov a ich rodiny, čo je v súlade s našou spoločenskou zodpovednosťou.

Rusko predstavovalo na konci roka 2021 0,5 % našich tržieb. Spoločnosť Saint-Gobain tu zamestnáva približne 1 850 zamestnancov a prevádzkuje 8 výrobných závodov na sklenú a minerálnu vatu , sadrokartóny, omietky, lepidlá na obklady a fasádne nátery, ktoré sa predávajú iba na miestnych stavebných trhoch. Všetky miestne aktivity sú v 100 % vlastníctve spoločnosti Saint-Gobain a skupina sa nepodieľa na žiadnych miestnych partnerských projektoch.