Pasívne byty na Císařce - certifikát Saint-Gobain

Reference: REZIDENČNÍ SOUBOR CÍSAŘSKÁ VINICE

Byty v rezidencii Cisárska vinica neďaleko pražskej Ladronky získali certifikáciu Saint-Gobain za jednotlivé piliere zdravého bývania. Patrí k nim kvalita vnútorného prostredia (vzduch), a tepelný, akustický aj osvetlený komfort.

Bytové domy a vily v rezidenčnom komplexe nesú mená najkvalitnejších vinárskych odrôd. Pretože rovnako ako vínna réva potrebuje slnko a zdravé podložie, aj ľudia potrebujú dostatok svetla, správnu teplotu a zdravé prostredie.


Získané certifikáty:

  • Multi Comfort za kvalitu vnútorného prostredia, svetelný a akustický komfort
  • MyComfort za tepelné parametre

Merali sme napríklad vzduchovú nepriezvučnosť stien medzi miestnosťami rôznych bytov alebo kročajovú nepriezvučnosť nových skladieb podláh. V oboch prípadoch bola dosiahnutá významná rezerva oproti hodnotám požadovaným normou. Tieto ocenenia dokazujú, že naše riešenie prináša nielen energetickú úsporu, ale hlavne zdravé prostredie.


Ktoré materiály Saint-Gobain boli v projekte použité?

Zateplenie bolo kompletne prevedené izoláciami ISOVER, o fasádu sa „postarali“ riešenia od Weber (vrátane finálneho povrchu vykonaného pomocou aquaBalance). Akustické podhľady v predsieňach, kúpeľniach, na WC a spoločných toaletách sú vyrobené z Modrých akustických dosiek Activ'Air® značky Rigips.

Reference: REZIDENČNÍ SOUBOR CÍSAŘSKÁ VINICE
Reference: REZIDENČNÍ SOUBOR CÍSAŘSKÁ VINICE