Metronom Bussines Centre – certifikácia BREEAM

Mechanika - LEED Metronom Bussines Centre – BREEAM

Budova Metronóm Business Center je moderná desaťposchodová kancelárska budova postavená v roku 2015 slovenskou developerskou spoločnosťou HB Reavis. S takmer 34 000 m2 a 528 parkovacími miestami je jednou z najväčších budov v kancelárskej štvrti Nové Butovice.

Jej zelená strecha bola dokončená v roku 2016. Terasy so strešnou záhradou plnia estetickú a relaxačnú funkciu pre zamestnancov firiem sídliacich v budove. Ide o viacvrstvovú intenzívnu plochú strechu. Ochrannú vrstvu tvorí geotextília 500 g/m2, drenážna vrstva je tvorená drenážnou nopovou fóliou FLD a Liaporom, ktorý bol na strechu dopravovaný fúkaním. Filtračná vrstva je tvorená filtračnou textíliou 105. Vegetácia je tvorená kríkmi (Cytisus x preacox 'Allgold', Caragana arborescens, Euonymus), trávami (Festuca, Miscanthus, Calamagrostis, Pennisetum) trvalkami (Sedmium).

Nehnuteľnosť získala environmentálne ocenenie BREEAM Excellent. BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) je štandard postupov v oblasti navrhovania budov s dôrazom na trvalú udržateľnosť, ktorý sa stal praktickým meradlom na opis vplyvu budovy na životné prostredie. Hodnotenie sa týka špecifikácie budovy, jej designu, konštrukcie a používania. Použité merítka reprezentujú širokú škálu kritérií a kategórií od energie po ekológiu.