Sme partnerom medzinárodného C4E Fóra

C4E Fórum

 

Sme partnerom medzinárodného C4E Fóra, ktorý sa bude konať 23. až 25. mája v Šamoríne. Záštitu nad konferenciou o energetickej bezpečnosti a efektívnosti v kontexte súčasnej geopolitickej situácie a cieľa dosiahnuť uhlíkovú neutralitu, prevzala pani prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Prečo nám na tom záleží? Vieme, že bez udržateľného stavebníctva sa uhlíková neutralita nedá dosiahnuť. Tento segment si v Európe pripisuje polovicu spotrebovaných materiálov a energií, tretinu spotrebovanej vody, tretinu vytvoreného odpadu a 40 % globálnych emisií skleníkových plynov. Preto je dôležité, že naše stavebné materiály a riešenia sú stále udržateľnejšie a znižujú energetickú náročnosť budov.

A práve o tom budeme na fóre hovoriť. Zo Saint-Gobain sa na konferencii môžete stretnúť s Tomášom Rosákom, CEO Saint-Gobain východná Európa a tiež s viacerými kolegami z nášho slovenského tímu.

Príďte sa spolu s nami inšpirovať na C4E Fórum do Šamorína. Hlavnou témou bude energetická bezpečnosť v kontexte súčasnej geopolitickej situácie a ako dosiahnuť uhlíkovú neutralitu v stavebníctve. Nezmeškajte vystúpenie Tomáša Rosáka, CEO Saint-Gobain východná Európa.

Príďte aj na náš workshop 24.5. od 13:30-14:30 s názvom Rekonštrukcia škôl: ako sa dá dosiahnuť viac ako len energetická efektivita

Prezentujú:

  • Céline Carré, vedúci oddelenia Public Affairs
  • Tomáš Guniš, ProArch špecialista

Vidíme sa už 23. mája! Ak ste sa ešte nestihli zaregistrovať, urobte tak čo najskôr! 

Tomáš Rosák, CEO Saint-Gobain, Východná Európa

 

Pro Skupinu Saint-Gobain je téma udržitelnosti naprosto zásadní. Naše závazky, které jsme si v této oblasti stanovili, jsou velké, ale splnitelné. Tím hlavním cílem je být do roku 2050 uhlíkově neutrální. Tohoto cíle dosáhne postupnými kroky, již do roku 2025 chce snížit emise CO2 o 20 %, nerecyklovaný odpad o 50 % a množství odpadní vody o 80%. ​O pět let později, v roce 2030 chce dosáhnout ještě ambicióznějších cílů a to na základě dlouhodobých plánů udržitelnosti, které zahrnují změnu energetického mixu, inovace výroby, důslednou recyklaci, náhradu primárních zdrojů a další konkrétní opatření.

Proto se těším na své vystoupení hned na úvod konference v úterý 23. května, kde budu chtít ukázat, že udržitelné stavebnictví je realitou. Stejně tak se těším na setkání s účastníky konference. Pevně věřím, že budu mít příležitost se s mnohými z nich potkat osobně a probrat s nimi nejen témata týkající se udržitelnosti, ale stavebnictví obecně.

Tomáš Rosák, CEO Saint-Gobain Východná Európa