Podpis Memoranda na Fóre C4E

Podpis memoranda medzinárodného C4E Fóra

 

Stavebný priemysel sa spája s cieľom urýchliť obnovu budov a zvýšiť energetickú efektívnosť v regióne strednej a východnej Európy.

Dve tretiny zo 43,6 milióna rodinných a bytových domov v krajinách strednej a východnej Európy (CEE) sú podľa údajov EU Building Stock Observatory staršie ako 30 rokov a sú tak do značnej miery neefektívne.

Výsledkom sú vysoké účty za energie, nízky životný komfort, znečistené ovzdušie a závislosť od fosílnych palív, ktorá je vyššia ako priemer EÚ.

Lídri v sektore obnovy budov DAIKIN, DANFOSS, KNAUF INSULATION, ROCKWOOL, SAINT-GOBAIN, SIGNIFY a VELUX podpísali na Fóre C4E v Šamoríne Memorandum, ktorého cieľom je pomôcť pri riešení týchto výziev.

 

Výstavba a prevádzka budov sa podieľa na celkových emisiách CO2 takmer 40 % a stavebníctvo produkuje až 35 % odpadu v EÚ. Príklad SAINT-GOBAIN potvrdzuje, že situácia sa dá zmeniť vývojom inovatívnych riešení, ktoré prispievajú k energetickej efektívnosti budov, zavádzaním nových technológií pre recykláciu a nahrádzaním základných surovín recyklovanými.

Tomáš Rosák, CEO Saint-Gobain Východná Európa

 

Tomáš Rosák, CEO Saint-Gobain, Východná Európa