Saint-Gobain podporil Klimatickú konferenciu COP27

Saint-Gobain podporil Klimatickú konferenciu COP27

 

Do roku 2050 bude rýchlo rastúca populácia Afriky tvoriť štvrtinu celosvetovej populácie. V našej meniacej sa klíme musia budovy, ktoré sú zodpovedné za 39 % emisií uhlíka, nielen dekarbonizovať, ale sa aj prispôsobiť rastúcej populácii a byť odolné voči klimatickým zmenám.

Ako môžu vlády, komunity a podniky v regiónoch, ktoré sú najzraniteľnejšie voči vplyvom klimatických zmien, rýchlo implementovať stavebné riešenia, ktoré sú nízkouhlíkové a udržateľné? Čo bude potrebné – technologicky, sociálne, politicky a ekonomicky – aby sme sa dostali od záväzku až po reálne riešenie?

Práve na tieto otázky mala dať odpoveď medzinárodná klimatická konferencia OSN COP 27 v Egyptskom Šarm-aš Šajchu. Za konferencii sa okrem nášho CEO, Benoit Bazina, zúčastnila aj slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá zdôraznila, že odvážnejšie záväzky a rýchlejšie plnenie klimatických cieľov musia urobiť z Klimatickej konferencie OSN v egyptskom Šarm aš-Šajchu míľnik. Míľnik, ktorý posilní našu odolnosť aj energetickú bezpečnosť. A zároveň urobiť všetko preto, aby zelená tranzícia bola čo najviac sociálne spravodlivá.