Konferencia udržateľné budovy 2022

Konferencia udržateľné budovy 2022

 

Udalosť, ktorá je považovaná za najprestížnejšiu v odbore udržateľného stavebníctva v ČR, sa uskutoční 22. februára 2022. Vystúpi na nej okrem iného aj Benoit Bazin, CEO Skupiny Saint-Gobain. Konferencia prebehne online, takže ju môžete pohodlne sledovať z domu alebo kancelárie. Tohtoročný, už 8. ročník Konferencie má podtitul Prechod k udržateľnosti (Transition to Sustainability).

Program sa zameria na dve kľúčové otázky:

  • Čo vyplýva zo Zelenej dohody pre Európu (Green Deal) a ako k týmto záväzkom pristúpiť?
  • Ako reagovať na závery Klimatickej konferencie OSN (COP26), ktorá sa konala koncom minulého roka v Glasgowe? 
     

Nabitý program plný tém, ktoré rezonujú odborom

  • Minulosť, súčasnosť a budúcnosť udržateľného stavebníctva

Ako sa zelené stavebníctvo vyvíjalo od úplných začiatkov až do dnes? A čo ho čaká v budúcnosti? O tom porozpráva Rick Fedrizzi, riaditeľ International Well Building Insitute, ktorého možno poznáte tiež ako autora knihy Greenthink: How Profit Can Save the Planet.

 

  • Uhlíková neutralita spoločnosti Saint-Gobain

Stratégiu k ceste za uhlíkovou neutralitou (2050) predstaví sám CEO Saint-Gobain, Benoit Bazin. Jeho prednášku doplní Paul King, výkonný riaditeľ Lendlease Europe zodpovedný za udržateľnosť a sociálne dopady.

 

  • Best practices: ako zelené stavebníctvo reaguje na zmeny klímy?

Dôležitosť rekonštrukcií pre udržateľné stavebníctvo, zelené strechy v mestách aj adaptácia budov na klimatické zmeny. O tom bude prednášať Ján Bax, Head of Asset Management, CA IMMO a Dusty Gedge, prezident Európskej federácie asociácií zelených striech a fasád. 

 

  • Financovanie udržateľných riešení v stavebníctve

Bez finančných zdrojov nie je zmena smerom k udržateľnosti možná. O problematike pohovorí Jan Tomaštík, riaditeľ Špecializovaného financovania v EÚ Centre ČSOB a Jan-Evert, Manažér Director, Head of Funding and Investor Relations, CTP.

 

  • Spolupráca súkromného a verejného sektora

Konferenciu zakončí trojica rečníkov: Stefan Moser, vedúci oddelenia Building & Product EU, Menno Rubben, architekt a riaditeľ architektonického štúdia cepezed v Holandsku a Arend van de Beekz Central Government Real Estate Agency. 

Konferenciu organizuje Česká rada pre udržateľné budovy

Inštitúcie, kde sa stretávajú spoločnosti, organizácie a ďalšie subjekty z oblasti šetrného stavebníctva: od projektantov, architektov cez dodávateľov materiálov a technológií až po stavebné firmy a developerov. Rada podporuje premenu českého stavebníctva smerom k udržateľnosti a úzko spolupracuje so Svetovou radou pre šetrné budovy. V súčasnosti má viac ako 80 členov.