Rustonka A a C – certifikácia LEED

Reference: Rustonka A a C – certifikace LEED

Komplex kancelárskej budovy Rustonka sa nachádza v pražskej štvrti Karlín a jeho architektúra je inšpirovaná priemyselnou históriou okolia. Skladá sa z troch samostatných osempodlažných budov, dokončených postupne v rokoch 2017 až 2019, so spoločným vchodom do podzemného parkoviska. Všetky budovy majú dve podzemné podlažia s parkovacími miestami, skladmi a technologickými jednotkami. V prvom nadzemnom podlaží nejdete obchodné priestory, reštaurácie a showroomy, zatiaľ čo v 2. až 7. poschodí sú umiestnené prémiové kancelárske priestory. Ôsme poschodie slúži ako relaxačná terasa pre obyvateľov kancelárií.

Všetky budovy boli certifikované zlatým certifikátom LEED a ponúkajú celkom viac ako 47.000 m2 prenajímateľnej plochy a 480 parkovacích miest.

LEED je globálne uznávaná certifikačná schéma s najrýchlejšie rastúcim počtom certifikácií. Hodnotí budovu pri jej vzniku alebo pri neskoršej prevádzke, prípadne je možné certifikovať vnútorné vybavenie nájomných priestorov. Certifikácia hodnotí dopad na okolie, spotreby vody a energie, použité materiály, kvalitu vnútorného prostredia a užívateľskej kvality nutnej pre efektívnu prácu.

Reference: Rustonka A a C – certifikace LEED