Vegetačné strechy z pohľadu ISOVER-u

Vegetačné strechy z pohľadu ISOVER-u

 

Na koniec mesiaca jún 2018 pripravila spoločnosť Saint-Gobain Construction Products s.r.o., v zastúpení svojej divízie ISOVER v spolupráci so Slovenskou komorou architektov ďalší zo série odborných seminárov, tento krát na tému Vegetačné strechy. Seminár prebehne v mestách Košice a Bratislava.

Seminár je primárne určený pre odbornú verejnosť - architektov, projektantov ako aj ostatných odborníkov zo stavebnej praxe.

„Témy našich seminárov vychádzajú z aktuálnych tém a otázok. Reagujeme nimi na požiadavky odbornej verejnosti. Minulý rok sme pripravili seminár venovaný environmentálnym certifikáciám LEED a BREEAM. Tento rok sme zaostrili na tému „zelených“, striech. Už teraz však intenzívne komunikujeme s architektonickou verejnosťou a pripravujeme témy na semináre, ktoré uvedieme v budúcom roku. Boli by sme radi, keby sa z našich konferencií stala tradícia.“ Hovorí Ing.  Vladimír Balent, poradca pre architektov a projektantov zo spoločnosti Saint-Gobain ISOVER.

Na konferencii odznejú prednášky Ing. Petra Pasečného (2ka), certifikátorov pred LEED a BREEAM, Samuela Sůru (Salvis, s.r.o.), Ing. Mareka Kremeňa (EXERGY Studios, s.r.o.), Ing. Petra Lackoviča (greenproject, s.r.o.) a zástupcu divízie ISOVER – Ing. Vladimíra Balenta. Seminár rozoberie tému vegetačných striech do podrobností. Pozrie sa na ich funkciu, zhodnotí kvalitu zelene v mestách (z pohľadu vegetačných striech), preberie základné požiadavky na takúto strechu, vysvetlí, akú strechu si vybrať v prostredí z hľadiska projektu, rozoberie spoluprácu architekt – krajinný architekt a realizátor, podá pohľad certifikátorov (LEED, BREEAM, WELL), ale aj odborníkov zo Saint-Gobain ISOVER.