Nivy Mall

Nivy Mall

Nivy predstavujú unikátny koncept, spájajúci moderné a dôležité mestské funkcie do jedného miesta. Kombinácia moderného autobusového terminálu, nákupného centra so silným portfóliom značiek, celoročná tržnica a verejne prístupná zelená strecha s množstvom aktivít na trávenie voľného času je zárukou ďalšieho rozvoja novej mestskej štvrte, v ktorej Nivy vznikli. Nové Nivy týmto projektom získali dlhoočakávaný dôležitý článok, ktorý z nich spraví skutočne moderné centrum Bratislavy.


Architekt:
BENOY / SIEBERT + TALAŠ, spol. s r.o.

Klient:
HB Reavis Slovakia a. s.

Lokalita :
Mlynské nivy
Bratislava 821 08
Slovensko

 

Nivy Mall

 

Kľúčové prednosti projektu

 ● Zelená strecha s možnosťou športových aktivít
 ● Takmer 250 obchodov a služieb
 ● Moderná autobusová stanica
 ● Celoročný trh s potravinami
 ● Plne automatizovaná cyklistická veža a 1 km cyklotrás

 

Použitý materiál Rigips

 ● Sadrokartónové dosky: Habito (Priečky, Strop), Glasroc X (exteriér), 4PRO, Rigidur, RigiStabil, Modrá akustická doska, Glasroc F Ridurit, Protipožiarne dosky, RB dosky
 ● Stavebné profily RigiProfil
 ● Izolácie Isover Akuplat+, Ultimate, ...
 ● Sklenené zábradlia od spoločnosti Glassolution

 

Zaujímavosti z projektu Nivy Mall

 ● Konštrukcia "voidu" – centrálna časť nákupného centra pozostáva z voidu, do ktorého je zakomponovaný centrálny eskalátor. Celá konštrukcia, ktorá je zakrytá sadrokartónovými doskami, musela počítať so zakrivením jednotlivých častí.
 ● Muselo sa počítať s nadmerným ohýbaním konštrukcií. 
 ● Veľký dôraz sa kládol na kvalitu tmelenia veľkých plôch tak, aby prirodzené svetlo nevykazovalo žiadne škáry a nedokonalosti sadrových konštrukcií. 
 ● Zložité riešenia pre ukotvenie ťažkých predmetov do dosiek Habito™ (lustre, kovové stropné dosky, ...) 

Gypsum Trophy 2023

Projekt Nivy Mall získal Prezident´s award na medzinárodnej súťaži Gypsum Trophy, ktorá sa konala v Aténach. Ocenenie s názvom The Jury’s “Coup de Coeur” udelila porota s týmto odôvodnením:

Tento projekt je jedinečným konceptom, ktorý spája moderné a podstatné funkcie mesta. Komplexný rám bol majstrovsky zrealizovaný so zakrivenými konštrukčnými doskami a vynikajúca povrchová úprava dokonale začleňuje hlavný eskalátor nákupného centra.