Medzinárodná študentská súťaž Saint-Gobain, predtým Multi-komfortný dom Isover, je dvojkolová súťaž. Organizuje sa ako Národné a Medzinárodné kolo. Prvýkrát ju zorganizoval v roku 2004 Isover v Bulharsku a v roku 2005 sa stala už medzinárodnou akciou. Posledný, 17. ročník, ktorý sa konal v roku 2022 vo Varšave a prilákal viac než 1600 študentov z 32 krajín.

Komu je súťaž určená?

  • Účastníci musia byť študenti architektúry, designu, stavebného inžinierstva alebo iných súvisiacich oborov z univerzit v krajinách, kde Saint-Gobain organizuje Národné kolo.
  • Účasť je otvorená všetkým študentom 1. až 6. ročníka štúdia v akademickom roku 2022-2023.
  • Študenti sa môžu zúčastniť ako jednotlivci alebo v dvojčlenných tímoch.
  • Tímy môžu na svojom projekte spolupracovať s technickými školami.

Kritériá posudzovania

50 %

20 %

20 %

10 %

Architektúra

Dokonalosť dizajnu, funkčný koncept a regionálne aspekty, dispozičné riešenie.

Technické kritériá

Konštrukcie spĺňajú kritériá Saint-Gobain (uhlík a energia, zdroje a cirkulácia, zdravie a blahobyt), ako aj požiadavky na požiarnu bezpečnosť.

Konštrukčné detaily

Kvalita a konzistentnosť navrhnutých konštrukčných detailov s ohľadom na stavebnú fyziku (tepelné a akustické mosty, vzduchotesnosť a manažment vlhkosti).

Použitie produktov

Správne používanie a uvádzanie produktov a riešení Saint-Gobain v projekte.

O Lisabone

Lisabon je hlavné a najväčšie mesto Portugalska s odhadovaným počtom obyvateľov 544 851 na ploche 100,05 km2. Lisabon má prezývku Mesto sedmych pahorkov. Niektoré mestské časti sú príliš strmé a nevhodné pre automobilovú dopravu. Mesto preto využíva tri lanovky a výťah. Na západná časti mesta sa rozprestiera park Monsanto, jeden z najväčších mestských parkov v Európe, o rozlohe takmer 10 km2. Hlavne v 19. storočí

Lisabon zväčšil svoju rozlohu navážaním zeminy do rieky. Tieto nové plochy umožnili vytvorenie hlavných ulíc, realizáciu železničných tratí, výstavbu dokov, a dokonca aj realizáciu nových mestských štvrtí, ako je Parque das Nações. V tejto oblasti vzniklo tiež najväčšie portugalské kultúrne centrum, komplex umeleckých podnikov Belém Cultural Center.

CHCEM SA ZAREGISTROVAŤ

Pozrite sa na video z minulého ročníka