Vlastný vývojový projekt na Slovensku

Homepage pridané 13. mája, 2016


Spoločnosť Saint-Gobain Weber predstavila svojim zákazníkom nový produkt weber.pas dizajn betón, ktorý vznikol v našom vývojovom centre v Bratislave. Ide o dekoratívnu, jemnozrnnú, pastovitú omietku.

Pomocou materiálu weber.pas dizajn betón je možné vytvoriť hladký povrch, rovnako tak je možné povrch „modelovať“ alebo imitovať vzhľad odlievaného betónu - pohľadového betónu (obrázok).

 

Weber.pas dizajn betón sa zvyčajne nanáša v dvoch, maximálne 1,5 mm hrubých vrstvách. Pokiaľ chceme docieliť úplne hladký povrch, druhú vrstvu omietky prebrúsime. Po prebrúsení sa, pochopiteľne, farebný odtieň čiastočne zmení, čo sa prejaví ako neopakovateľné, jedinečné stvárnenie plochy. Omietka má zvýšenú odolnosť voči zachyteniu mikroorganizmov na jej povrchu, je pripravená k priamemu použitiu v širokej škále farieb. Takýto atraktívny, moderný vzhľad docielite na rôznych minerálnych podkladoch (betón, stierky, minerálne omietky) a ETICS (vonkajší tepelnoizolačný kontaktný systém).

Viac tu: http://www.weber-terranova.sk/omietky-a-natery/produkty/dekorativne-a-dizajnove-omietky-a-natery.html

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete kedy sa Saint-Gobain začal rozvíjať mimo Francúzska?

Prvá aktivita mimo Francúzska je z roku 1858 z nemeckého Mannheimu, kedy Saint-Gobain kúpil svojho sklárskeho konkurenta, spoločnosť Saint-Quirin. Nasledovalo Taliansko v roku 1888, Belgicko v roku 1898, Holandsko v roku 1904 a Španielsko o rok neskôr, v roku 1905. Atlantický oceán bol prekročený v roku 1937 – Brazília a nasledovali Spojené štáty v roku 1970.