TICHO, PROSÍM! - Saint-Gobain Fórum o Akustike 2016

Homepage pridané 19. októbra, 2016


Skupina Saint-Gobain, globálny líder na trhoch udržateľného bývania zorganizovala túto jeseň prvý ročník odborných konferencií určených pre architektov, projektantov, stavebné firmy a ostatných profesionálov zo sféry stavebníctva.

Konferencie boli zamerané na problém akustiky. Tému Saint-Gobain považuje za neustále naberajúcu na aktuálnosti, preto svojimi výrobkami už teraz ponúka množstvo komplexných riešení.
Jednotlivé témy pripravených seminárov vzišli zo stavebnej a projektovej praxe a sú podložené dlhoročnými skúsenosťami z výskumu, vývoja, projektovania, prípravy a realizácie stavieb. Problematikou akustiky a ich praktického riešenia previedli účastníkov zástupcovia spoločnosti Saint-Gobain, divízii Rigips, ISOVER, Weber, Ecophon a Glassolutions Nitrasklo. Program konferencie účastníkom ponúkol nie len hlboký náhľad do problémov akustiky a ich praktického riešenia ale i priestor na diskusiu s odborníkmi.

Kompletnú tlačovú správ z akcie nájdete TU.

 

Špeciálne pre účely seminárov bola vydaná publikácia Saint-Gobain o Akustike, ktorú si je možné
stiahnuť TU.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že sadra je historický, a pritom veľmi moderný materiál?

Sadrovec je prírodný materiál, minerálna hornina, ktorú obsahuje zemina. V stavebníctve nachádzal široké uplatnenie už pred viac ako piatimi tisíckami rokov. Dokázalo sa tak, že je to nielen trvanlivý, ale tiež bezpečný a ľahko použiteľný materiál. Starí Egypťania používali sadrovec pri stavbe Cheopsovej pyramídy. Dnes je sadrovec základnou surovinou pri výrobe produktov Rigips.