ZATEPLENIE PRE NETRPEZLIVÝCH

Napísali o nás pridané 14. novembra, 2016

Vianoce majú magickú moc - okrem darčekov a chutného jedla predstavujú aj malý každoročný „koniec sveta". Do Vianoc treba stihnúť všetko uzavrieť a dokončiť. Ak práve staviate či rekonštruujete dom a chystáte sa zatepliť, máme pre vás tip na najrýchlejší a najkvalitnejší zatepľovací materiál. S jeho pomocou môžete ušetriť nielen peniaze, ale aj čas. Dátum / Issue date: 10.11.2016 Publikácia / Publication: Stavebníctvo a bývanie Strana / Page: 102

Predstavte si, koľko pohybov musí spraviť človek, ktorý sa chystá zatepliť fasádu. Musí vyložiť materiál z auta, preniesť ho na stavbu, zdvihnúť ho na lešenie a aplikovať na fasádu. Celý tento proces je pomerne namáhavý a zdĺhavý - najmä, ak ste sa rozhodli fasádu zatepľovať minerálnou vlnou, a nie polystyrénom. Bežná fasádna minerálna doska totiž váži približne 11 kg a meria 160 centimetrov. Ak sa chystáte zatepľovať napríklad 100 m2 fasády, dohromady „zavesíte" na svoj dom obvykle necelé dve tony zateplenia (približne 1 800 kilogramov). Znie to hrozivo, existuje však ľahšie a rýchlejšie riešenie. Nová minerálna fasádna doska Clima 034 je o polovicu ľahšia, no pritom plošne väčšia ako bežné minerálne izolácie. Znamená to teda, že na stometrovú fasádu musíte zavesiť „iba" necelú tonu materiálu (900 kg), ktorý je navyše väčší, takže dosiek potrebujete menej (približne o 28 izolačných dosiek, čo je dosť). Clima 034 má pritom porovnateľné, ba dokonca lepšie izolačné vlastnosti ako bežné izolácie. Menej dosiek a menšia váha znamenajú rýchlejšiu a efektívnejšiu prácu. Ak si teda chcete užiť pečenie vianočných koláčikov medzi štyrmi zateplenými stenami, neváhajte siahnuť po časovo úspornom riešení.


„Chcete stihnúť zateplenie do Vianoc? Vyberte si rýchly materiál."

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že ISOVER je najväčším výrobcom a dodávateľom tepelných izolácií s najširším portfóliom tepelnoizolačných materiálov na Slovensku?

Vo svojim širokom portfóliu ponúkame tepelné, akustické a protipožiarne izolácie so sklenej vlny, kamennej vlny, polystyrénu EPS, Styroduru C, PIR dosky a príslušenstvo. Vďaka svojej kvalite a vynikajúcim tepelno-technickým parametrom sú tepelné izolácie ISOVER kľúčovými pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych domov.