Pridané 14. Október, 2015
Pravidlá správneho zateplenia platia rovnako pre bytový aj rodinný dom. Základom je kvalitný materiál, no pri stavebných materiáloch netreba zabúdať na spoľahlivého dodávateľa a porovnávať aj servis a služby, ktoré deklaruje. Kvalitné zateplenie vám pomôže ušetriť a navyše môžete získať štátnu dotáciu až do výšky 6500 eur. Dátum / Issue date: 13.10.2015 Publikácia / Publication: zena.sk

EPS – EXPANDOVANÝ POLYSTYRÉN
- výborné tepelnoizolačné vlastnosti
- nízka hmotnosť, nezaťažuje konštrukciu
- jednoduchá manipulácia
- chráni fasádu
- výroba je čistá a ekologická
- 100% recyklovateľný produkt


Vyberáte zateplenie? Siahnite po kvalitnom polystyréne
1. Nechajte si poradiť od začiatku
Na zateplenie domu myslite od začiatku stavby či rekonštrukcie. Určite využite možnosť odborného poradenstva. „Nákupom stavebného materiálu sa projekt zďaleka nekončí. Jeho správna aplikácia je mnohokrát kľúčová. Isover má vybudovanú veľmi dobrú sieť odborníkov, ktorí vedia poradiť, v prípade záujmu dokonca môžu prísť na stavbu. Prítomnosť obchodno-technických poradcov ušetrí stavebníkovi starosti aj prípadné náklady vyvolané chybami,“ upozorňuje Vladimír Balent, špecialista spoločnosti Isover.


2. Nekupujete len materiál, ale aj služby a servis
Stavebné materiály sa môžu v kvalite veľmi líšiť. Zateplenie s polystyrénom (EPS) môže pri správnom postupe ušetriť domácnosti viac ako 50 percent nákladov na vykurovanie. Aby ste si mohli byť istý kvalitou produktu, overte si dodávateľa. „EPS spoločnosti Isover prechádza viacnásobnou kontrolou a okrem toho sú všetky várky podrobené interným skúškam. Nemáme preto problém garantovať kvalitu nášho EPS,“ konštatuje Vladimír Balent.


Vyberáte zateplenie? Siahnite po kvalitnom polystyréne
3. Nie je polystyrén, ako polystyrén
Na zatepľovanie neexistujú všeobecné návody, je preto veľmi dôležité, aby ste sa spojili a nechali si poradiť, ktoré riešenie a aký materiál sú pre vašu stavbu ideálne. „Polystyrén patrí k najobľúbenejším materiálom pre svoju univerzálnosť a výborné tepelno-technické vlastnosti. Existuje ho viacero druhov – jeden je vhodný na podlahu, iný na fasádu. Naši odborníci vedia poradiť, aký typ a hrúbka materiálu je vhodná,“ odporúča Vladimír Balent.


4. Nesprávna aplikácia môže uškodiť
Posledným, no nemenej dôležitým krokom je samotná aplikácia zateplenia. Chyby pri zateplení môžu spôsobiť, že vaša investícia vyjde na zmar. Dajte si preto záležať na tom, aby ste zateplili správne. „Naša spoločnosť spolupracuje s overenými partnermi, ktorých pravidelne školíme. Vieme sa preto za nich zaručiť a naši klienti majú istotu, že ich stavbu nikto „neodflákne“,“ hovorí odborník spoločnosti Isover.


5. Nezabudnite na dotácie
Doteraz boli štátne dotácie k dispozícii len pre bytové domy, od roku 2016 budú môcť peniaze od štátu získať aj majitelia rodinných domov. Nezabudnite si preto pri stavbe či rekonštrukcii overiť, akú podporu môžete dostať. Majitelia rodinných domov môžu získať podporu do výšky 6 tisíc eur. Peniaze vám budú poukázané na základe predloženia uhradených faktúr. „Dotácie pre rodinné domy sú výborným krokom a my veríme, že pomôžu ušetriť okrem životného prostredia aj veľa financií,“ konštatuje Vladimír Balent zo spoločnosti Isover.


www.isover.sk
www.isover-eshop.sk
www.polystyren.sk