Vyberáte izoláciu? Poradíme

Napísali o nás pridané 22. apríla, 2016

Zatepľovacia sezóna je v plnom prúde a ak nechcete zmeškať ideálne počasie, neváhajte a vrhnite sa do zateplenia domu. Dátum / Issue date: 22.04.2016 Publikácia / Publication: Pravda Strana / Page: 25 Náklad / Circulation: 72347

Výber izolácie vám tento rok môže skomplikovať novinka: fasádna minerálna izolácia CLIMA 034. Okrem toho, že má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, sa môže chváliť ekologickosťou, nadštandardnými rozmermi a ľahkosťou.
„CLIMA 034 je o polovicu ľahšia ako jej konkurencia. Predstavuje tak minimálnu záťaž pre konštrukciu, čo môže byť výhodou najmä pri rekonštrukciách starších domov,“ vysvetľuje Alexander Prizemin, marketingový riaditeľ spoločnosti Isover. Nižšia hmotnosť tiež znamená jednoduchšiu a rýchlejšiu prácu pre realizátora. Izolačná doska má dokonca aj nadštandardné rozmery: je približne o 20 centimetrov dlhšia ako ostatné dosky z minerálnej vlny v tejto kategórii. Nadštandardná veľkosť je výhodná najmä pri aplikácii – pri zateplení domu môžete použiť väčšiu dosku, potrebujete až o 20 % menej kusov.
Je bežné, že minerálne izolácie sú tvorené z nejakej časti recyklovaným materiálom – sklom. V prípade novej izolačnej dosky však výrobca naozaj myslel na trend trvalej udržateľnosti. Recyklované sklo tvorí až 80 percent zloženia izolačnej dosky. Zaujímavou vlastnosťou novej dosky je aj odolnosť proti nárazom.
„Ak do izolovanej fasády niečo narazí, obvykle treba prácne opravovať celý systém. Izolačná doska CLIMA 034 je schopná nárazom odolať,“ hovorí odborník. Okrem vynikajúcich tepelnoizolačných vlastností sa môže nová izolácia pochváliť aj vynikajúcimi akustickými vlastnosťami. Ochráni vašu domácnosť pred nežiaducimi zvukmi z exteriéru.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že pri zateplení priemerne veľkého panelového domu sa spotrebuje?

28 000 kg lepiacej a stierkovacej hmoty 25 000 ks kotiev 4 200 m2 sklotextilnej mriežky 800 kg penetračného náteru 12 800 kg tenkovrstvovej omietky