Pridané 21. Október, 2015
Rigips – výrobca a dodávateľ sadrokartónových systémov prináša vylepšenú verziu svojej Modrej akustickej dosky. Okrem parametrov protihlučnosť a ohňuvzdornosť sa odteraz môže jeho modrá doska pochváliť aj prívlastkom Activ’Air®. Dátum / Issue date: 20.10.2015 Publikácia / Publication: Urob si sám Strana / Page: 33 Náklad / Circulation: 30000

Modrá akustická doska


Výrobca neustálym vylepšovaním vlastností svojich sadrokartónových dosiek reaguje na zvyšujúce sa nároky smerom k stavebným firmám, a teda aj na kvalitu bývania od koncových zákazníkov. A sú to práve ticho a čistý vzduch ako dve najčastejšie požiadavky na komfortné bývanie, ktoré predurčujú novú Modrú akustickú dosku s technológiou Activ´Air, aby sa stala obľúbeným a vyhľadávaným riešením pri realizácii stropných konštrukcií a priečok doma aj v kancelárii.


Ticho ako samozrejmosť...


Efektívna ochrana proti hluku sa stáva stále dôležitejšou témou pre architektov aj projektantov. Pre ľudí je totiž v dnešnom hektickom svete práve pokoj mimoriadne dôležitým parametrom a v tom lepšom prípade sa hluk považuje „len“ za rušivý element. Vysoké nároky na protihlukovú ochranu je potrebné začleniť už do projektu a následne je nutné zabezpečiť, aby boli v praxi spoľahlivo splnené. Len správne projektovanie a voľba správnych stavebných materiálov sa spoločne podpíšu pod to, že sa v priestoroch budovy nebude šíriť hluk a podarí sa ho stlmiť natoľko, že ho jej obyvatelia nebudú považovať za rušivý. Modrá akustická doska od firmy Rigips dokáže napríklad znížiť úroveň hluku o 28 decibelov v závislosti od použitého vonkajšieho muriva (tehla, porobetón a pod).


Activ´air ako pridaná hodnota


Možno ešte citlivejšie zákazníci reagujú, keď sa pri uvažovaní o novom bývaní dostanú so svojím projektantom či stavebníkom k otázke zdravého bývania. Svet okolo nás a aj naše domovy sú dnes plné prchavých látok, ktoré majú negatívny vplyv na naše zdravie a zdravie našich najbližších. S technológiou Activ’Air sa spája špecifická zložka, ktorá rozbíja väzby uhlík – kyslík vo formaldehyde a pretvára ich na zlúčeninu neškodného uhlíka. Účinnosť potvrdili aj výsledky testovania v nezávislých laboratóriách Eurofins. Podľa nich: • Activ’Air® trvalo odstraňuje tri štvrtiny formaldehydu v ovzduší, • Activ’Air® nestráca účinnosť ani po úprave povrchu maľovaním alebo tapetovaním bežnými materiálmi, • Activ’Air® nevylučuje spätne škodlivé látky, • Activ’Air® čistí ovzdušie v interiéri až 50 rokov.


Vyššia kvalita za rovnakú cenu


V Modrej akustickej doske Activ´Air sa teraz spájajú najvyspelejšie technológie v oblasti suchej stavby. Okrem významného zlepšenia akustiky a celkom samozrejmej požiarnej odolnosti získavajú konštrukcie aj pridanú hodnotu zdravého vnútorného prostredia. A ak si k tomu pridáme benefity suchej výstavby ako takej, zákazník naozaj len získava.
Nehovoriac o tom, že cena takto vylepšenej Modrej akustickej dosky s Activ´Air sa nijako nezvýši. Záujemcovia o zdravé bývanie ju môžu získať za rovnakú cenu ako pôvodnú Modrú akustickú dosku a získavajú sadrokartón s podstatne vylepšenou receptúrou, a tým aj lepšími vlastnosťami. Rigips si vylepšením svojej Modrej akustickej dosky o technológiu Activ´Air stojí za svojím firemným prísľubom a prináša naozaj „lepší pocit z bývania“.
Saint-Gobain Construction Products, s. r. o. Divízia Rigips, Vlárska 22, 917 01 Trnava www.rigips.sk