Pridané 20. Máj, 2015
Tento rok oslavuje spoločnosť Saint-Gobain 350. výročie existencie. Oslavy začali 9. januára v Šanghaji v Číne a budú ukončené v októbri v Paríži vo Francúzsku. Spoločnosť založili v roku 1665 kráľ Ľudovít IV. a Jean-Baptiste Colbert a je najstaršou spoločnosťou zapísanou v parížskom burzovom indexe CAC-40. Saint-Gobain stojí na šiestich základných strategických pilieroch a vďaka svojim hodnotám, firemnej kultúre a mimoriadne schopných ľuďoch už tri a pol storočia formuje svet okolo seba. Prvým pilierom spoločnosti je svet bez hraníc - koncern má zastúpenie v 64 krajinách sveta. Zdroj: Eurostav Dátum vydania: 20.5.2015 Rubrika / relácia: Infoservis Strana / správa 79

Druhým a tretím pilierom sú udržateľné inovácie, ktoré nezaťažujú životné prostredie a zároveň zlepšujú život tisíckam ľudí na celom svete. Štvrtým pilierom spoločnosti sú ľudia, ktorí ju tvoria.
Saint-Gobain podporuje talent a schopnosti všetkých zamestnancov a umožňuje im rozvíjať sa. Piatym pilierom spoločnosti je nadácia Saint-Gobain Initiatives Foundation.
Posledným pilierom je filozofia kontinuálneho rozvoja s ohľadom na tradície.
Saint-Gobain patrí k top 100 priemyselných podnikov sveta. Navrhuje, vyrába a distribuuje vysokovýkonné stavebné materiály, ktoré poskytujú inovatívne riešenia energetickej efektivity a ochrany životného prostredia. Vďaka svojim materiálom ponúka komplexné riešenie pre kvalitné, úsporné a udržateľné bývanie ľudí na celom svete. Vyrába tiež sklá pre stavebníctvo i automobilový priemysel, inteligentné zatepľovacie systémy, systémy zásobovania vodou a solárne riešenia.
Obrat skupiny ročne dosahuje 41 miliárd eur. Saint-Gobain pôsobí v 64 krajinách a má takmer 190 tisíc zamestnancov. Na Slovensku pôsobí skupina Saint-Gobain už od roku 1995. Aktuálne do nej patrí 1 spoločnosť spravujúca 4 výrobné závody, 5 značiek s približne 400 zamestnancami. Obrat spoločnosti je viac ako 60 miliónov eur ročne.