Pridané 21. Október, 2016
Skupina Saint-Gobain, globálny líder na trhoch udržateľného bývania uviedla túto jeseň po prvý krát dvojicu odborných seminárov pre projektantov, architektov, stavebné firmy a ostatných profesionálov v stavebníctve. Na semináre, ktoré sa konali v Košiciach a Bratislave, dorazilo viac než 180 účastníkov. Téma seminárov sa zamerala na problematiku AKUSTIKY.

Prednášajúcimi boli produktoví špecialisti z divízií Rigips, Isover, Weber, Ecophon a Glassolutions Nitrasklo, patriacich na Slovensku pod Skupinu Saint-Gobain. Odbornú spoluprácu na fórach zastrešili Prof. Ing. Peter Tomašovič, PhD. a Ing. Dušan Dlhý, PhD. Obaja pôsobia na Stavebnej Fakulte STU v Bratislave a zároveň sú obaja členmi Slovenskej akustickej spoločnosti. Saint-Gobain Fórum o Akustike je zaradené do systému Sústavného vzdelávania architektov. Registrovaní účastníci získali za účasť 5 kreditov.


Saint-Gobain Fórum ako také zorganizovala Skupina Saint-Gobain na Slovensku po prvý krát, v nadväznosti na niekoľkoročnú tradíciu týchto fór organizovaných pod taktovkou Saint-Gobain v Českej republike.
„Na fórach sme sa o skúsenosti s problematikou akustiky a jej praktického riešenia podelili s viac než 180 účastníkmi. Sme nadšení pozitívnou reakciou účastníkov, ktorú pripisujem najmä tomu, že naši prednášajúci sú často sami projektantmi. Obsah prednášok nebol o našej firemnej a produktovej prezentácii, ale najmä o akustických riešeniachstavebných konštrukcií, v ktorých sa môžu naše výrobky objaviť. Vzhľadom na pozitívnu spätnú väzbu môžeme povedať, že Saint-Gobain fórum určite nebolo posledným ročníkom odborných seminárov. Tému ďalšieho ročníka zatiaľ neprezradíme, ale bude opäť aktuálna, moderná a inovatívna,“ hovorí Alexander Prizemin, marketingový manažér divízie Isover.


Vhodne zvolená téma akustiky priviedla na tieto stretnutia takmer 200 poslucháčov z radov odbornej verejnosti. V účasti sa odzrkadlila precízna príprava celej akcie.


Hlavnú časť poslucháčov tvorili projektanti a architekti (66%), problematika zaujala i zástupcov stavebných firiem (5%), odborných škôl a mnohých iných.


Špeciálne pre účely seminárov bola vydaná publikácia Saint-Gobain o Akustike, ktorú si je možné stiahnuť TU .


Kontakt:
Saint-Gobain Construction Products s.r.o.
Stará Vajnorská 139, 831 04 Bratislava


e-mail: sgforum@saint-gobain.com
www.sgforum.sk


Komentáre


Nenechajte si ujsť zo sekcie Aktuálne


Články


Celosvetová súťaž architektov láme rekordy


Najlepšie tehlové stavby sveta: Wienerberger Brick Award 2016 vyhlásil víťazov


Otvorený list poslancom NRSR k poslaneckému návrhu zákona o miestnom poplatku za rozvoj