Pridané 27. Október, 2015
V prípade, že plánujete zatepľovať, dôležitým faktorom pri výbere vhodného materiálu je kvalita výrobcu. Expandovaný polystyrén (EPS) je ideálnym zatepľovacím materiálom – má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, je ľahký, takže nezaťažuje konštrukciu a výborne sa s ním manipuluje. Spoločnosť Isover však prikladá aj kvalitné služby a servis a garantuje kvalitu každého výrobku. Dátum / Issue date: 26.10.2015 Publikácia / Publication: pluska.sk

Výrobca by si mal kvalitu strážiť


Polystyrén (EPS) je jedným z najpraktickejších zatepľovacích materiálov . Keďže 98 percent jeho zloženia tvorí vzduch, polystyrénové dosky sú extrémne ľahké. Nezaťažujú tak konštrukciu budovy a jednoducho sa s nimi manipuluje. Zateplenie s EPS môže pri správnom postupe ušetriť domácnosti viac ako 50 percent nákladov na vykurovanie. „Aby ste si mohli byť istý kvalitou produktu, výrobky Isover podliehajú viacnásobnej kontrole. Okrem toho sú všetky várky podrobené interným skúškam,“ hovorí Vladímír Balent, odborník zo spoločnosti Isover. Práve preto si môžu byť klienti istý, že každý výrobok, ktorý si od Isoveru kúpia, má všetky vlastnosti kvalitného EPS.


Odborníci a služby sú základom dobrej spolupráce


Kvalitný materiál treba vedieť správne použiť. Správna aplikácia kontaktného zatepľovacieho systému je takmer rovnako dôležitá, ako samotný materiál. Zateplenie je proces, do ktorého vstupuje množstvo premenných: materiál konštrukcie, tvar domu, spôsob zakladania stavby. Jednou z najdôležitejších služieb pre zákazníka je práve preto rada odborníka. Nejde len o hrúbku zateplenia, ale aj o druh materiálu, ktorý je najvhodnejší pre konkrétnu časť domu. Preto Isover investuje do pravidelného školenia distribútorov, takže ak zatepľujete, máte po ruke množstvo odborníkov, ktorí vám poradia nielen cez telefón, alebo e-mail, ale v prípade potreby vám poskytnú konzultáciu priamo na stavbe.


Hľadajte referencie


Aby ste si boli istý správnym výberom, hľadajte referencie. Vyberte si značku, ktorá ponúka odskúšaný materiál na úspešných projektoch. Ako člen francúzskej spoločnosti Saint-Gobain sa Isover môže pochváliť medzinárodným know-how ako aj množstvom úspešných referenčných stavieb na Slovensku. Najnovšie napríklad prvým pasívnymbytovým domom na Slovensku – Zeleným átriom.
Nezabudnite tiež, že vláda schválila dotácie pre všetkých majiteľov rodinných domov, ktorí splnia podmienky. „Naši klienti tak môžu získať na zateplenie štátnu dotáciu vo výške až 6500 eur,“ vysvetľuje Vladimír Balent.


Viac informácií o polystyréne Isover nájdete na: polystyren.sk