OBRAZOM: Aj takto vyzerá architektúra dvoch generácií

Napísali o nás pridané 20. júna, 2016

Fakulta architektúry STU v Bratislave sa opäť premenila na galériu najzaujímavejších ateliérových prác, originality a kreativity. Dátum / Issue date: 17.06.2016 Publikácia / Publication: dnes24.sk

Hlavným mottom tohtoročnej Noci architektúry, ktorá sa uskutočnila 16. júna, bol pohľad na architektúru dvoch generácií.


Na jednej strane sa predstavila mladá generácia domácich architektov, ktorá je považovaná za hybnú a inšpirujúcu silu pre všetkých tvorivých architektov. Na druhej strane sa predstavila generácia, ktorú organizátori nazvali Ikony a ktorá stojí v pozadí tých najlepších diel zo slovenskej architektúry druhej polovice 20. storočia.


Novinkou bolo ocenenie jednotlivých študentských projektov, tie najlepšie získali cenu Cheddar. Okrem si návštevníci mohli pozrieť aj víťazné projekty XII. ročníka medzinárodnej študentskej architektonickej anonymnej súťaže ISOVER Multi-Comfort House Students Contest 2016.


Pozrite si Noc architektúry na fotografiách.


TASR

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že sklo môže byť použité nielen ako súčasť priehľadných konštrukcií, ale tiež ako konštrukčný a nosný materiál?

GLASSOLUTIONS vám dodá celosklenené schody, kde hornú vrstvu tvoria špeciálne k tomu určené ornamentné a satinované sklá s protišmykovým povrchom, ktorý už nepotrebuje ďalšie úpravy a spĺňa tieto náročné protišmykové kritériá, ktoré zaistia vašu bezpečnosť a zamedzia pošmyknutiu.