Pridané 20. Jún, 2016
Či vás čaká obyčajné reorganizovanie obrazov na stene alebo ste sa podujali spraviť z hosťovskej izby pracovňu, nedovoľte, aby nadšenie z nápadu narazilo pri realizácii na zbytočné technické limity. Renovácia je hra a Habito váš žolík v nej. Dátum / Issue date: 17.06.2016 Publikácia / Publication: mojdom.zoznam.sk

Zoznámte sa s revolučnou doskou


Habito, priečka pevná ako stena, je produktová novinka od lídra v oblasti suchej výstavby na Slovensku, spoločnosti Rigips. Tá v súlade so svojou filozofiou neustále zlepšovať komfort bývania prišla s revolučnou doskou, ktorou neotrasie žiaden náraz do steny, zato však ona otrasie vašimi predsudkami o sadrokartóne ako o provizórnom riešení s pochybnou bezpečnosťou, nízkou nosnosťou či nedostatočnou zvukovou izoláciou.


Nová generácia steny


Unikátnosť dosky Habito spočíva v jej zložení. Vďaka špeciálne vystuženému jadru dosky naberá nové úžitkové vlastnosti, čím sa vzďaľuje od klasického chápania sadrokartónu a približuje sa k murovacím materiálom. Príkladom je jej extrémna pevnosť, plne zodpovedajúca náročným kritériám bezpečnostnej triedy RC3, čím sa Habito hladko vyrovná priečkam z plných tehál a výrazne eliminuje riziko mechanického poškodenia steny.


Život je zmena!


Vedeli ste, že až 85 percent interiérových úprav vychádza z popudu žien, túžiacich po zmene či sledujúcich trendy? Habitom nezamáva ani prelietavý vkus. Pokojne meňte vizáž vašich izieb tak často, ako meníte účesy, teraz môžete! Kde visí televízor, môže byť zajtra knižnica a o týždeň hoci i stena na lezenie.


Ľubovoľné umiestňovanie a premiestňovanie na stene uchytených predmetov je docielené jednoduchým kotvením. Zvládnete to vlastnou silou a s bežnou skrutkou do dreva, odpadá nutnosť prácneho predvŕtania, používania hmoždiniek, ako aj následného upratovania prachu po zle vyvŕtaných dierach. Len čo pocítite, že je čas na update, či už kvôli funkčnosti alebo estetickým potrebám, nič vám nebráni pohrať sa s priestorom nanovo - priečky môžu meniť svoje miesta, účel aj dizajn, čo povyšuje Habito na ekonomicky výhodnú investíciu do domácnosti s dlhodobým a maximálne flexibilným využitím.


Radosť z vlastnoručne vykonanej renovácie bez väčšej fyzickej námahy je pridaným bonusom.


Vyššia hmotnosť? Budete ju mať „na háku“


Habito vás definitívne odbremení od obáv, či vaše steny „nepribrali“ viac, než zvládnu reálne uniesť. Únosnosť na jeden kotviaci bod je neuveriteľných 25 kilogramov, takže vášmu snu o štýlovej knižnici či poličkách s dovolenkovými suvenírmi nebude stáť v ceste žiadna hmotnostná prekážka.


Počujete to ticho?


V porovnaní s pórobetónovou priečkou dokáže priečka Habito výrazne zlepšiť vzduchovú nepriezvučnosť, hoci na to na prvý pohľad nevyzerá, keďže je dvojnásobne užšia a tri- až päťkrát ľahšia. Efektívne tak poslúži na odhlučnenie jednotlivých miestností a zlepší akustickú pohodu vášho domova.


www.rigips.sk