Pridané 14. Október, 2015
Rigips – výrobca a dodávateľ sadrokartónových systémov prináša novú, verziu Modrej akustickej dosky. Okrem parametrov protihlučnosť a ohňuvzdornosť sa už môže jeho modrá doska pochváliť aj prívlastkom Activ’Air®. Dátum / Issue date: 13.10.2015 Publikácia / Publication: mojdom.zoznam.sk

Z nedávno realizovaného českého prieskumu* vyplynulo, že každá tretia domácnosť má problém s hlukom, ktorý produkujú susedia. Práve ticho a čistý vzduch sú dve najčastejšie požiadavky na komfortné bývanie, ktoré predurčujú nový produkt spoločnosti Rigips, Modrú akustickú dosku s technológiou Activ´Air, aby sa stala obľúbeným a vyhľadávaným riešením pri realizácii stropných konštrukcií a priečok doma aj v kancelárii.


Ticho ako samozrejmosť...


Efektívna ochrana proti hluku sa stáva stále dôležitejšou témou pre architektov aj projektantov. Pre ľudí je totiž v dnešnom hektickom svete práve pokoj mimoriadne dôležitým parametrom a v tom lepšom prípade sa hluk považuje „len“ za rušivý element. Vysoké nároky na protihlukovú ochranu je potrebné začleniť už do projektu a následne je nutné zabezpečiť, aby boli v praxi spoľahlivo splnené. Len správne projektovanie a voľba správnych stavebných materiálov sa spoločne podpíšu pod to, že sa v priestoroch budovy nebude šíriť hluk a podarí sa ho stlmiť natoľko, že ho jej obyvatelia nebudú považovať za rušivý. Modrá akustická doska od firmy Rigips napríklad dokáže znížiť úroveň hluku o 28 decibelov v závislosti od použitého vonkajšieho muriva (tehla, porobetón a pod).


Activ´Air ako pridaná hodnota


Možno ešte citlivejšie zákazníci reagujú, keď sa pri uvažovaní o novom bývaní dostanú so svojím projektantom či stavebníkom k otázke zdravého bývania. Svet okolo nás a aj naše domovy sú dnes plné prchavých látok, ktoré majú negatívny vplyv na naše zdravie a zdravie našich najbližších.


S technológiou Activ’Air sa spája špecifická zložka, ktorá rozbíja väzby uhlík – kyslík vo formaldehyde a pretvára ich na zlúčeninu neškodného uhlíka. Účinnosť potvrdili aj výsledky testovania v nezávislých laboratóriách Eurofins. Podľa nich:


• Activ’Air® trvalo odstraňuje tri štvrtiny formaldehydu v ovzduší,


• Activ’Air® nestráca účinnosť ani po úprave povrchu maľovaním alebo tapetovaním bežnými materiálmi,


• Activ’Air® nevylučuje spätne škodlivé látky,


• Activ’Air® čistí ovzdušie v interiéri až 50 rokov.


Vyššia kvalita za rovnakú cenu


V modrej akustickej doske Activ´Air sa teraz spájajú najvyspelejšie technológie v oblasti suchej stavby. Okrem významného zlepšenia akustiky a celkom samozrejmej požiarnej odolnosti, získavajú konštrukcie aj pridanú hodnotu zdravého vnútorného prostredia. A ak si k tomu pridáme benefity suchej výstavby ako takej, zákazník naozaj len získava.


Nehovoriac o tom, že cena takto vylepšenej modrej akustickej dosky s Activ´Air sa nijako nezvýši. Záujemcovia o zdravé bývanie ju môžu získať za rovnakú cenu ako pôvodnú modrú akustickú dosku a získavajú sadrokartón s podstatne vylepšenou receptúrou a tým aj lepšími vlastnosťami.


Rigips si vylepšením svojej modrej akustickej dosky o technológiu Activ´Air stojí za svojím firemným prísľubom a prináša naozaj „lepší pocit z bývania.


Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.


Divízia Rigips


Vlárska 22


917 01 Trnava


www.rigips.sk


*Zber dát prebehol prostredníctvom internetového dotazníka (CAWI) agentury STEM/MARK {R1}?