Firmy s najefektívnejším riadením ľudského kapitálu si prevzali ocenenia Leading HR Organisation 2016

Napísali o nás pridané 21. novembra, 2016

Ocenenia si prevzali (sprava) Marián Lakatoš, Kia Motors Slovakia, Dušan Gálik, Saint-Gobain Construction Products, Iveta Posoldová, SkyToll, Martin Dobiáš, ČSOB, Katarína Baďurová, SSE a Marián Bilík za Allianz - Slovenská poisťovňa od Petra Lacka, lídra poradenstva pre ľudské zdroje v PwC.

Poradenská spoločnosť PwC vyhlásila víťazov piateho ročníka ocenenia Leading HR Organisation – súťaže, ktorá oceňuje firmy s najefektívnejším riadením ľudských zdrojov a najlepšími praktikami v oblasti personálneho manažmentu na Slovensku.

Štúdia HR Controlling, ktorú spoločnosť PwC Slovensko realizuje každý rok, je základom tejto súťaže. V rámci tejto štúdie vyhlásila PwC už po piatykrát súťaž o najlepšie spoločnosti v jednotlivých sektoroch.

„Jedinečnosť tohto ocenenia spočíva v tom, že zohľadňujeme kľúčové HR indikátory, ktoré majú priamy alebo nepriamy vplyv na finančné výsledky firmy a celkovú efektivitu riadenia ľudského kapitálu,“ vraví Peter Lackó, líder oddelenia Poradenstvo pre ľudské zdroje PwC.

V piatom ročníku získali titul Spoločnosť s najefektívnejším riadením ľudského kapitálu 2016 tieto spoločnosti:
Československá obchodná banka, a. s., v sektore Bankovníctvo
Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., v sektore Poisťovníctvo
Stredoslovenská energetika, a. s., v sektore Energetika
Kia Motors Slovakia, s. r. o., v sektore Automobilový priemysel
SkyToll, a. s., v sektore Informačné technológie
Saint-Gobain Construction Products, s. r. o., v sektore Výroba
Aj v tomto roku boli ocenené predovšetkým veľké a medzinárodné spoločnosti. Tieto spoločnosti majú HR controlling dobre prepracovaný a často integrovaný do svojho manažérskeho systému.

 

Menšie spoločnosti na Slovensku sa skôr venujú analýze čiastkových oblastí ľudského kapitálu, ktoré sú pre nich v tom čase aktuálne. Najčastejšie sledovanými a porovnávanými oblasťami sú odmeňovanie, nábor zamestnancov, vzdelávanie a rozvoj zamestnancov s cieľom zlepšiť ich efektivitu.

„Efektívne riadenie ľudí vo firmách je synergickým efektom špecialistov na ľudské zdroje a manažmentu spoločnosti. Preto aj naše ocenenie patrí všetkým, ktorí sa aktívne podieľajú na riadení ľudí v spoločnosti,“ dodáva Peter Lackó.
 

Celkovo je možné povedať, že slovenské firmy stále využívajú HR controlling v spojení s hlbšou analýzou dát veľmi málo v porovnaní s vyspelými západnými ekonomikami. Pritom veľkou výzvou pre mnohé spoločnosti a dokonca sektory je nábor kvalifikovanej pracovnej sily a udržanie kvalitných pracovníkov. Takéto výzvy poskytujú špecialistom v oblasti ľudských zdrojov jedinečné možnosti posilniť ich kompetenciu lepšie analyzovať existujúce dáta, potvrdzovať hypotézy a spolu s manažmentom prinášať vhodné riešenia do budúcnosti.

 

 

Poznámky vydavateľom:

 

O PwC

Naším zámerom v PwC je budovať dôveru v spoločnosti a pomáhať pri riešení závažných problémov. Sme sieťou firiem v 157 krajinách s vyše 223 000 pracovníkmi, ktorí robia všetko pre to, aby poskytovali kvalitné audítorské, daňové a poradenské služby. Viac sa dozviete na www.pwc.com/sk

Označenie PwC sa vzťahuje na sieť PwC a/alebo jednu či viacero jej členských firiem, z ktorých každá je samostatným právnym subjektom. Ďalšie informácie nájdete na stránke www.pwc.com/structure.

@2016 PwC. Všetky práva vyhradené.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že Technická akadémia Rigips pomáha každému, kto rekonštruuje alebo stavia?

Technická akadémia Rigips vznikla na základe myšlienky orientovať sa na tých, ktorí to najviac potrebujú. Teda ľudí, ktorí pracujú so systémami Rigips a technická pomoc im príde vhod. Ak však potrebujete okamžitú pomoc pri práci s našimi systémami, radi vám pomôžeme bez ohľadu na to, či ste montážnik, projektant, alebo iba prerábate či staviate dom.