Isover prináša na Slovensko ekologickú novinku v zateplení fasád

Homepage pridané 21. apríla, 2016


Novinka na kontaktné zateplenie fasád s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, dobrými akustickými vlastnosťami, spĺňajúca maximálne požiadavky na požiarnu bezpečnosť.

ISOVER uvádza na trh novú fasádnu dosku z minerálnej vlny na báze skleného vlákna. Doska obsahuje nové organické spojivo na rastlinnej báze, ktoré značne znižuje emisie VOC. Vlastnosti nového izolačného materiálu bolo možné si osobne vyskúšať na školeniach, ktoré spoločnosť ISOVER organizovala v mesiaci február.

Nový typ izolačnej dosky určenej na kontaktné zateplenie fasád ponúka výnimočné tepelnoizolačné vlastnosti v kombinácii s výrazne nižšou hmotnosťou, ktorá je o viac ako 50 % menšia ako pri bežnej minerálnej izolácii. Ďalšími prednosťami izolácie ISOVER Clima 34 G3 je zjednodušená manipulácia a aplikácia, vysoká protipožiarna odolnosť, vynikajúce akustické parametre izolácie. Vďaka vysokému podielu recyklovaného skla, až 80 %, je izolácia obzvlášť vhodná pre ekologické stavby.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že história spoločnosti Weber sa začína písať v roku 1893?

Fasády nespočetného množstva obytných domov, kostolov a dobových stavieb boli v tej dobe vytvorené zo šľachtených omietok a niektoré je možné na území Českej republiky vidieť ešte dnes! Ruprechtické námestie, Liberec 14, suchá omietková zmes TERRANOVA PUTZ, rok 1914.