Deti a architektúra

Homepage pridané 29. júna, 2016


Po úspešnom minuloročnom zahájení spolupráce na projekte Deti a architektúra , sme sa rozhodli s vydavateľstvom Eurostav a OZ Euroarch zorganizovať tento osvetový projekt aj tento rok.

Jeho cieľom je vzdelávanie detí 5.ročníkov základných škôl v oblasti architektúry, ukázať im príklady dobrej a kvalitnej architektúry a oboznámiť ich s najznámejšími osobnosťami z oblasti architektúry na Slovensku. Žiaci sa prostredníctvom interaktívneho e-learningového kurzu oboznámia s rôznymi témami z oblasti architektúry či estetiky. Projekt vyvrcholí na jeseň výtvarnou súťažou na tému architektúra, pri ktorej sa žiaci môžu inšpirovať dielami, o ktorých sa učili na kreatívnych kurzoch. Z výtvarných prác vyberie odborná porota tie najlepšie, a ich autori budú pozvaní do Bratislavy na slávnostnú vernisáž a následnú exkurziu po architektonických dielach Bratislavy aj s odborným výkladom.

Projekt Deti a architektúra plánuje v roku 2016 zapojiť až 100 základných škôl po celom Slovensku. My sa tešíme, že sa aj v tomto roku môžeme zúčastniť tohto edukačného projektu a prispieť tak k vzdelávaniu detí v oblasti tak zaujímavej ako je architektúra či estetika. Dúfame, že aj tento rok bude bohatý na zaujímavé výtvarné diela detí, ktoré sa rozhodnú zapojiť do súťaže. Slávnostné spustenie on-line kreatívnych kurzov je plánované na 19. septembra. O ďalšom priebehu projektu Vás budeme pravidelne informovať.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že na cestách môžete stretnúť až 770 cyklistov v drese ADFORS?

Dres má zhruba polovica zamestnancov. ADFORS CZ celkovo zamestnáva približne 1500 zamestnancov.