Glassolutions prispelo na záchranu kultúrnej pamiatky

Novinky pridané 25. januára, 2017


Roky chátrajúca žilinská synagóga nebola ľahostajná skupine aktivistov, ktorí sa rozhodli zrekonštruovať jej priestory. Keď sa s prosbou o sklá obrátili na spoločnosť Glassolutions, neváhalo sa ani sekundu.

V novej kultúrnej inštitúcii bude dominovať galéria pre súčasné umenie. Okrem výstavného priestoru tu však bude fungovať aj kultúrne centrum, vrátane kina. Keďže veľmi dôležitým finančným zdrojom na rekonštrukciu bola verejná zbierka, rozhodli sa aktivisti odvďačiť netradičnou metódou - dvadsaťštyri hodín bude znieť v stenách vzácnej pamiatky skladba, na ktorej v týchto mesiacoch pracuje hudobný skladateľ Marek Piaček. Jej text bude zložený z mien všetkých darcov, ktorí prispejú na dostavbu. Zaznie na otvorení, vyjde na vinylovej platni a vďaka špeciálnej zvukovej inštalácii bude navždy znieť v stenách Novej synagógy. Môžete si ju teda prísť hocikedy vypočuť, stačí priložiť ucho k stene.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že na tvorbu nového vzorkovníka farieb omietok a náterov weber color line bolo celkovo potrebných

11 000 kg omietok na fyzické vzorky (315 odtieňov) 3 000 m2 podkladového kartónu na samotné natiahnutie vzoriek 190 000 ks narezaných vzoriek 10x10 cm 25 pracovníkov Saint-Gobain Weber a viac ako 100 odborných externých spolupracovníkov 79 pracovných dní / 3,5 mesiaca 23 000 nových kariet v SAP a receptúr?