Glassolutions prispelo na záchranu kultúrnej pamiatky

Novinky pridané 25. januára, 2017


Roky chátrajúca žilinská synagóga nebola ľahostajná skupine aktivistov, ktorí sa rozhodli zrekonštruovať jej priestory. Keď sa s prosbou o sklá obrátili na spoločnosť Glassolutions, neváhalo sa ani sekundu.

V novej kultúrnej inštitúcii bude dominovať galéria pre súčasné umenie. Okrem výstavného priestoru tu však bude fungovať aj kultúrne centrum, vrátane kina. Keďže veľmi dôležitým finančným zdrojom na rekonštrukciu bola verejná zbierka, rozhodli sa aktivisti odvďačiť netradičnou metódou - dvadsaťštyri hodín bude znieť v stenách vzácnej pamiatky skladba, na ktorej v týchto mesiacoch pracuje hudobný skladateľ Marek Piaček. Jej text bude zložený z mien všetkých darcov, ktorí prispejú na dostavbu. Zaznie na otvorení, vyjde na vinylovej platni a vďaka špeciálnej zvukovej inštalácii bude navždy znieť v stenách Novej synagógy. Môžete si ju teda prísť hocikedy vypočuť, stačí priložiť ucho k stene.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, čo znamenajú slová Saint-Gobain?

Saint-Gobain bola malá dedina, kde bola v roku 1692 otvorená skláreň na výrobu zrkadiel. V roku 1695 došlo rozhodnutím, kráľa k zlúčeniu tejto sklárne a sklárne, ktorej udelil kráľ Ludovít XIV. v roku 1665 patent na výrobu zrkadiel. Nová spoločnosť sa volala Manufacture des Glaces de Saint-Gobain.