Kancelárie a nákupné centrá

Kancelárske budovy

 

 

 

 

 

1

 

STRECHA

Glassolutions

SGG CLIMATOP® SOLAR CONTROL – na exteriérovom skle je protislnečné pokovanie typu COOL-LITE®, ktoré má neutrálny vzhľad a funguje ako protislnečná ochrana a izolácia zabraňujúca úniku tepla z miestnosti.

 

ISOVER

Špeciálne dosky odolávajúce vysokému tlaku pre strešné parkoviská a parkovacie domy, riešenie protipožiarnych izolácií, ako aj moderné systémy pre vegetačné strechy.

 

PAM

EPAMS® je systém pre zber a podtlakové odvádzanie dažďových vôd z plochých striech od strešnej vpuste až po napojenie na dažďovú kanalizáciu. EPAMS® zahŕňa podtlakové strešné vpuste a liatinové potrubia PAM SMU a kompletné príslušenstvo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

PODLAHY

Adfors

ADFORS VERTEX® GRID – sklovláknitá sieťka pre pevnejší a pružnejší poter bez prasklín. Nízka hmotnosť nezaťažuje stropy, eliminuje zdvihnuté rohy pri vyzrievaní a oproti klasickej kari sieti je ľahšia, na rezanie stačí nôž a manipuláciu zvládne 1 osoba.

 

Glassolutions

SGG LITE‑FLOOR® – vrstvené bezpečnostné sklo z dvoch alebo viacerých vrstiev skla, spojených fóliami. V prípade rozbitia udrží fólia kúsky skla pohromade. Kombináciou hrúbok alebo množstva zložiek vznikajú bezpečnostné vrstvené sklá vyhovujúce mnohým špecifickým požiadavkám.

 

ISOVER

Kročajové dosky z čadičových aj zo sklených vlákien alebo elastifikovaného polystyrénu pre zlepšenie akustiky podláh. Polystyrénové dosky pre podlahy na teréne s požiadavkami na tepelnú izoláciu. Extrudovaný polystyrén pre podlahy s veľkým zaťažením až do 70 t na m2.

 

Weber

Riešenia od štandardných materiálov až po materiály a technológie pre náročné práce: samonivelačné hmoty, betónové potery, opravy, vyrovnávacie hmoty, cementové a anhydritové poterové hmoty, certifikované systémy pre balkóny a terasy, lepiace a škárovacie tmely, akustické riešenia pre podlahy.

 

Rigips

Suché podlahy zo sadrokartónových alebo sadrovláknitých dosiek uľahčia, urýchlia a v celkových nákladoch aj zlacnia vyhotovenie podlahovej konštrukcie. Vynikajú výbornými tepelnými a akustickými vlastnosťami pri minimálnej konštrukčnej výške podlahy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

FASÁDA

Adfors

ADFORS VERTEX® – výstužná sklovláknitá mriežková tkanina zabezpečí prevenciu prasklín fasádnych aj vnútorných omietok a je nevyhnutnou súčasťou zatepľovacích systémov.

 

Glassolutions

SGG CLIMATOP® SOLAR CONTROL – na exteriérovom skle je protislnečné pokovanie typu SGG COOL-LITE® XTREME, ktoré predstavuje najúčinnejšie protislnečné sklá na trhu. Majú extrémne nízky priestup energie a najlepšie svetelnú priepustnosť. SGG CLIMATOP® STADIP PROTECT – pre vonkajšie zábradlie s vysokou bezpečnosťou, ktorú zaručuje bezpečnostné vrstvené sklo Stadip Protect®.

 

ISOVER

Všetky typy izolačných materiálov pre kontaktné zatepľovacie systémy (sivý a biely expandovaný polystyrén, čadičová minerálna vlna, PIR fasádne izolácie), ako aj izolácie do moderných odvetraných fasádnych systémov, kde je medzi izoláciou a pohľadovými panelmi ešte oddeľujúca vzduchová medzera.

 

Weber

Certifikované systémové riešenia fasád, najmä vonkajšie tepelnoizolačné kontaktné systémy, ale aj systémy pre jednovrstvové tepelnoizolačné murivo. Weberpas aquaBalance je tenkovrstvová, pastovitá, samočistiaca a vlhkosť regulujúca omietka, ktorá je riešením proti rastu rias na fasádach. Omietka weberpas clean Active pomáha fotokatalýzou čistiť a rozkladať organické nečistoty prilepené na povrchu fasády. Weber dodáva certifikovaný systém podláh zatepleného aj nezatepleného balkóna a zatepľovací systém s izolantom lambda = 0,022 W/mK na zateplenie stien balkónov a lodžií, ktorý umožňuje zväčšiť podlahovú plochu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

PRIEČKY

Adfors

Moderné dizajnové sklovláknité tapety ADFORS NOVELIO®, reprezentované pretierateľnými tape‑ tami Decoration a novou generáciou tapiet Nature s finálnou farebnou úpravou. Tapety Novelio Cle‑ anAir majú schopnosť pohlcovať a neutralizovať formaldehyd a zlepšovať tak kvalitu vzduchu. Tapeta Mold-X je vhodná pre vlhké prostredie, kde hrozia plesne a baktérie. Novinka Novelio® Magnet premení akúkoľvek stenu na magnetickú tabuľu.

 

Ecophon

Stenové priečky z tvrdých materiálov majú zvukovo izolačnú funkciu. Zlepšenie akustickej pohody v samotnom priestore zaistí Ecophon Akust™

 

Glassolutions

SGG STADIP® SILENCE – zvukovoizolačné vrstvené sklo s vysokou bezpečnostnou je zložené z dvoch alebo viacerých vrstiev skla spojených akustickou fóliou. Umožňuje znížiť prechod hluku v interiéri aj z exteriéru. SGG SECURIT® – tepelne tvrdené bezpečnostné sklo s odolnosťou proti mechanickému a tepel‑ nému namáhaniu. V prípade rozbitia sa rozštiepi na malé a tupé črepy. SGG SECURIT® 8 mm vydrží náraz 0,5 kg gule z výšky 2 m. Odolnosť proti tepelnému pnutiu je 200 °C oproti bežnému ne‑ upravenému sklu, kde je teplota cca 30 °C.

 

ISOVER

Medzi izolácie určené do systémov suchej výstavby priečok patria špeciálne akustické izolácie z čadičovej alebo zo sklenej minerálnej vlny vo formáte optimalizovanom pre túto aplikáciu, napr.: ISOVER AKUPLAT, ISOVER AKU, ISOVER PIANO, ...

 

Rigips

Systémy suchej výstavby pre priečky a predsteny s akustickými, protipožiarnymi a impregnovanými sadrokartónovými doskami.Sadrové dosky Glasroc X s úpravou proti plesniam do trvale vlhkých priestorov a exteriéru. Sadrokartonové konštrukcie s doskou Habito sú vhodné do priestorov s vyšším mechanickým na‑ máhaním, kotvením ťažších predmetov alebo ako priečka medzi meeting rooms s vysokou vzducho‑ vou nepriezvučnosťou a požiarnou odolnosťou. Dosky s unikátnou technológiou Activ‘Air® pohl‑ cujú emisie formaldehydu a prispievajú k čistému vnútornému prostrediu budov. Sadrové omietky a stierky z prírodného sadrovca na všestranné použitie v interiéri. Regulujú vlhkosť a udržujú príjemnú mikroklímu.

 

Weber

Ucelený rad vnútorných omietkových zmesí vrá‑ tane štukov, sadrovej omietky a klimoregulačnej vnútornej omietky pre zdravé prostredie.

 

 

 

 

 

 

 

5

 

PODHĽADY

Ecophon

Akustické stropné systémy Ecophon s nekonečným radom dizajnových možností podhľadov v najvyššej triede zvukovej pohltivosti A zaručujú artikulačnú triedu (AC) viac ako 180. Široký rad klasických celoplošných stropných podhľadov Master, Focus, Combison vrátane systémových riešení koncových prvkov a výškových prechodov. Riešenie dopĺňajú voľne zavesené akustické panely Solo.

 

ISOVER

Pri použití minerálnych dosiek ISOVER do podhľadov sa výrazne zvyšujú ich celkové akustické účinky. Minimálna odporúčaná hrúbka izolácie je 40 mm, avšak na optimálne fungovanie sú vhodné hrúbky 80 – 100 mm v závislosti od použitého podhľadu. Odporúčanými výrobkami sú napríklad ISOVER AKUPLAT+, Piano alebo ISOVER AKUSTIC SSP2.

 

Rigips

Protipožiarne, akustické a dizajnové podhľady s možnosťou úpravy proti plesniam, ktoré sú vhodné do sanitárnych priestorov a miest s vysokou vzdušnou vlhkosťou. Akustické dizajnové podhľady a predsteny Rigitone, Gyptone Big majú nezameniteľný dizajn a výrazne znižujú hluk v interiéroch. Akustické sadrokartónové dosky Rigitone a Gyptone a dosky Gyptone Big obsahujú unikátnu technológiu Activ‘Air®, ktorá odbúrava škodlivý formaldehyd a prispievajú k vysokej kvalite vzduchu.

 

 

6

 

VNÚTORNÉ PRESKLENIE

Glassolutions

SGG STADIP COLOR® – bezpečnostné sklo s fareb‑ nými fóliami. Široká paleta odtieňov, priehľadné aj priesvitné vyhotovenia. Použitie v interiéri pre priečky, zábradlia či dvere alebo do izolačných skiel fasád či vonkajších striešok. SGG SERALIT®, EMALIT® – obklady stien v blízkosti tepelných zdrojov z tepelne tvrdeného materiálu po‑ krytého keramickou farbou. Sklo s odolnosťou proti teplotám do 200 °C a pevnosťou proti nárazom. SGG PLANILAQUE® – lakované sklo na použitie v interiéri – obklady kuchýň, kúpeľní alebo chodieb. SGG VISION LITE® – antireflexné sklo s vrstvou, ktorá výrazne znižuje odraz svetla na povrchu skla.

 

 

 

7

 

OKNÁ

Glassolutions

SGG CLIMATOP® SOLAR CONTROL je tepelne izolačné sklo zabezpečujúce ochranu proti slnku. SGG COOL‑LITE® XTREME je najúčinnejšie protislnečné sklo na trhu. Vyznačuje sa jedinečnou selektivitou vyššou ako 2. Nízky priestup energie sprevádza najlepšia svetelná priepustnosť.

 

 

8

 

DVERE

Glassolutions

SGG CONTRAFLAM® LITE – číre protipožiarne bezpečnostné sklo, pre celosklenené, bezrámové aplikácie do interiéru. Odolnosti od EW30‑120 a EI15.

 

 

 

 

 

9

 

INŠTALÁCIE ODPADOVÉ, VODNÉ A VENTILÁCIE

 

ISOVER

Kompletné systémy pre izolácie kruhových či štvorhranných potrubí, priemyselné zásobníky, komíny a ďalšie špeciálne aplikácie. Novinkou sú protipožiarne systémy z minerálnych vĺn ULTIMATE Protect. Samonosné VZT potrubia CLIMAVER disponujú skvelými akustickými parametrami, zjednodušujú a značne zrýchľujú proces realizácie VZT rozvodov na stavbe.

 

PAM

Potrubie z tvárnej liatiny pre rozvody pitnej, úžitkovej a požiarnej vody alebo na gravitačné či tlakové odvádzanie splaškových vôd. Liatinový bezhrdlový systém PAM SMU je ideálnym riešením pre odvod odpadových vôd vo vnútri budov (podhľady, stúpačky). Liatinové systémy garantujú vysokú životnosť, bezpečnosť, nehorľavosť, mechanickú odolnosť, jednoduchú montáž a výnimočné akustické vlastnosti.

 

 

 

10

 

 

ODVÁDZANIE DAŽĎOVEJ VODY

 

PAM

Liatinové dažďové zvody majú u nás aj v Európe dlhú tradíciu. PAM na túto tradíciu nadväzuje ponukou hrdlového liatinového systému SME (štandardné vyhotovneie) a TYP R/ANTIK (historické vyhotovenie).

 

 

 

 

 

11

 

ZÁKLADY A PODZEMNÉ PRIESTORY

 

ISOVER

Špeciálne protipožiarne a akustické izolácie stropov parkovísk a skladových pivničných priestorov zo sklenej či z čadičovej minerálnej vlny aj s povrchovou úpravou nástrekom alebo vliesom. Izolácie odolávajúce vysokému zaťaženiu pre zateplenie spodnej stavby z extrudovaného polystyrénu, izolácie z expandovaného polystyrénu vyrábaného do foriem pre zateplenie sokla.

 

 

 

 

 

 

 

12

 

INÉ

 

Adfors

Sklovláknitá výstužná geosieťka do asfaltových vrstiev ADFORS GlasGrid® spomaľuje vznik reflexných trhlín a zaručuje až 3-násobné predĺženie životnosti asfaltových povrchov. Sú vhodné na vystuženie diaľnic a ciest, letiskových plôch, odstavných a priemyselných plôch a parkovísk.

 

Glassolutions

SGG PRIVA‑LITE® – vrstvené sklo s fóliou z tekutých kryštálov umožňuje okamžitý prechod z priesvitného stavu na priehľadný. Unikátne riešenie pre riadenie súkromia susediacich priestorov.

 

PAM

Liatinové poklopy pre kanalizačné a vodomerné šachty a ďalšie inžinierske siete s možnosťou uzamknutia proti nežiaducej manipulácii; kanálikové mreže, klasické aj obrubníkové vpuste, vodeodolné a atypické riešenia prístupu inžinierskych sietí. Riešenia pre chodníky aj pristávacie dráhy.

 

Weber

Riešenia pre čističky odpadových vôd.