SPOLOČENSKÁ ZODPOVEDNOSŤ SAINT-GOBAIN

Skupina Saint-Gobain je vedúcim podnikom pôsobiacim v oblasti udržateľného bývania čiže "habitat" a v oblasti stavebníctva. Sme presvedčení o tom, že nesieme zodpovednosť za podporu neziskových organizácií v oboroch súvisiacich so stratégiou Skupiny. 

NADÁCIA SAINT-GOBAIN

Pohodlné, energeticky úsporné domy šetrné k životnému prostrediu chceme ponúkať aj znevýhodneným ľuďom. Z toho dôvodu sme v roku 2009 založili iniciatívu Nadácia Saint-Gobain. Jej činnosť vychádza z aktívnej účasti pracovníkov Skupiny. Tí predkladajú projekty, a pokiaľ je niektorý schválený, stávajú sa sponzormi. 

Nadácia Saint-Gobain podporuje projekty v nasledujúcich oblastiach: integrácia mladých ľudí prostredníctvom práce v sektore bývania; výstavba, modernizácia alebo rekonštrukcia sociálneho bývania pre všeobecné účely; energetická úspornosť a ochrana životného prostredia v oblasti sociálneho bývania. Každý projekt musí mať podporu neziskových organizácií, akými sú združenia nájomníkov bytov, nevládne organizácie a nadácie. Technickú realizovateľnosť projektov posudzuje skupina expertov. 

 

Každý deň pracujeme na vytvorení komfortnejšieho života

Saint-Gobain v SR

1995

na Slovensku už 23 rokov

1

stabilná spoločnosť

4

výrobné závody

7

stavebných značek

400

zamestnancov

Oblasti činnosti Saint-Gobain

Skupina Saint-Gobain navrhuje, vyrába a distribuuje vysoko výkonné stavebné materiály, ktoré poskytujú inovatívne riešenia energetickej efektivity a ochrany životného prostredia. Vďaka svojim materiálom  ponúka komplexné riešenia pre kvalitné, úsporné a udržateľné bývanie pre ľudí v celej republike. Ďalej vyrába sklá pre stavebníctvo i automobilový priemysel, inteligentné zatepľovacie systémy, systémy zásobovania vodou a solárne riešenia. 

 

 

 


Spoločnosť Saint-Gobain Construction products s.r.o. divízia Ecophon Spoločnosť Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., divízia Isover Spoločnosť Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., divízia PAM Spoločnosť Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., divízia Rigips Spoločnosť Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., divízia Weber-Terranova
Spoločnosť Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., divízia Glassolutions - Nitrasklo Spoločnosť Saint-Gobain Construction products s.r.o. divízia Sekurit