C4E F├│rum

C4E F├│rum

 

Sme partnerom medzin├írodn├ęho C4E F├│ra

23. - 25. 5. 2023
75 ÔéČ - 225 ÔéČ
┼áamor├şn

Sme partnerom medzin├írodn├ęho C4E F├│ra, ktor├Ż sa bude kona┼ą 23. a┼ż 25. m├íja v ┼áamor├şne. Z├í┼ítitu nad konferenciou o energetickej bezpe─Źnosti a efekt├şvnosti v kontexte s├║─Źasnej geopolitickej situ├ície a cie─ża dosiahnu┼ą uhl├şkov├║ neutralitu, prevzala pani prezidentka SR Zuzana ─îaputov├í.

Pre─Źo n├ím na tom z├íle┼ż├ş? Vieme, ┼że bez udr┼żate─żn├ęho stavebn├şctva sa uhl├şkov├í neutralita ned├í dosiahnu┼ą. Tento segment si v Eur├│pe pripisuje polovicu spotrebovan├Żch materi├ílov a energi├ş, tretinu spotrebovanej vody, tretinu vytvoren├ęho odpadu a 40 % glob├ílnych emisi├ş sklen├şkov├Żch plynov. Preto je d├┤le┼żit├ę, ┼że na┼íe stavebn├ę materi├íly a rie┼íenia s├║ st├íle udr┼żate─żnej┼íie a zni┼żuj├║ energetick├║ n├íro─Źnos┼ą budov.

A pr├íve o tom budeme na f├│re hovori┼ą. Zo Saint-Gobain sa na konferencii m├┤┼żete stretn├║┼ą s Tom├í┼íom Ros├íkom, CEO Saint-Gobain v├Żchodn├í Eur├│pa a tie┼ż s viacer├Żmi kolegami z n├í┼ího slovensk├ęho t├şmu.

Tom├í┼í Ros├ík, CEO Saint-Gobain, V├Żchodn├í Eur├│pa

 

Pro Skupinu Saint-Gobain je t├ęma udr┼żitelnosti naprosto z├ísadn├ş. Na┼íe z├ívazky, kter├ę jsme si v t├ęto oblasti stanovili, jsou velk├ę, ale splniteln├ę. T├şm hlavn├şm c├şlem je b├Żt do roku 2050 uhl├şkov─Ť neutr├íln├ş. Tohoto c├şle dos├íhne postupn├Żmi kroky, ji┼ż do roku 2025 chce sn├ş┼żit emise CO2 o 20 %, nerecyklovan├Ż odpad o 50 % a mno┼żstv├ş odpadn├ş vody o 80%. ÔÇőO p─Ťt let pozd─Ťji, v roce 2030 chce dos├íhnout je┼ít─Ť ambici├│zn─Ťj┼í├şch c├şl┼» a to na z├íklad─Ť dlouhodob├Żch pl├ín┼» udr┼żitelnosti, kter├ę zahrnuj├ş zm─Ťnu energetick├ęho mixu, inovace v├Żroby, d┼»slednou recyklaci, n├íhradu prim├írn├şch zdroj┼» a dal┼í├ş konkr├ętn├ş opat┼Öen├ş.


Proto se t─Ť┼í├şm na sv├ę vystoupen├ş hned na ├║vod konference v ├║ter├Ż 23. kv─Ťtna, kde budu cht├şt uk├ízat, ┼że udr┼żiteln├ę stavebnictv├ş je realitou. Stejn─Ť tak se t─Ť┼í├şm na setk├ín├ş s ├║─Źastn├şky konference. Pevn─Ť v─Ť┼Ö├şm, ┼że budu m├şt p┼Ö├şle┼żitost se s mnoh├Żmi z nich potkat osobn─Ť a probrat s nimi nejen t├ęmata t├Żkaj├şc├ş se udr┼żitelnosti, ale stavebnictv├ş obecn─Ť.

Tom├í┼í Ros├ík, CEO Saint-Gobain V├Żchodn├í Eur├│pa

Ver├şme, ┼że podujatie bude pln├ę in┼ípir├íci├ş. Ve─Ć dobr├Żch n├ípadov nikdy nie je dos┼ą! Tie va┼íe, ktor├ę ste poslali v r├ímci projektu Saint-Gobain Uhl├şkov├Ż fond 2023 pr├íve vyhodnocujeme. ─Äal┼íie inform├ície prinesieme u┼ż ─Źoskoro!