Pre výstavbu, rekonštrukcie, modernizácie a zariadenia škôl ponúkame širokú radu riešení zameraných najmä na úsporu energií, akustickú a svetelnú pohodu, zdravé prostredie, dizajnové a estetické prevedenie exteriéru a interiéru.

1 3 10 4 6 8 7 2 12 11 5 9
STRECHA

ISOVER - materiály a certifikované riešenia pre zateplenie plochých striech s rôznou požiarnou odolnosťou, pojazdných striech, striech s obráteným poradím vrstiev a zelených striech. Certifikované kombinované systémy polystyrénu, alebo izolácie PIR a minerálnej vlny SG COMBI ROOF a SG COMBI PIR. Inováciou sú nové izolačné dosky z minerálnej vlny na vytvorenie spodnej vrstvy tepelnoizlačného súvrstvia plochých striech ISOVER LAM, vyznačujúce sa výrazne nižšou hmotnosťou a jednoduchou manipuláciou a spracovaním.

GLASSOLUTIONS - integrované vyhrievanie skiel napríklad v presklených strechách alebo strieškach pre rozpustenie snehu či pre redukciu kondenzácie.

PODLAHY

ISOVER - Dosky z minerálnej a sklenej vlny a elastifikovaného polystyrénu určené na zlepšenie akustiky podláh. Penové polystyrény a extrudované polystyrény pre tepelnú izoláciu a do podláh s veľkým zaťažením.

WEBER - Podlahové riešenia od štandardných materiálov až po materiály a tehcnológie pre náročné práce: samonivelačné hmoty, betónové potery, opravy a vysprávky, vyrovnávacie hmoty, cementové a anhydritové poterové hmoty, záhradné hmoty, certifikované systémy pre balkóny a terasy, lepiace a špárovacie tmely, akustické riešenia pre podlahy.

RIGIPS - podlahy zo sadrokartónových alebo sadrovláknitých dosiek uľahčia, urýchlia a v celkových nákladoch i zľavnia prevedenie podlahovej konštrukcie. vynikajú výbornými tepelnými a akustickými vlastnosťami.

GLASSOLUTIONS - vrstvené bezpečnostné sklo sa skladá z dvoch alebo viac vrstiev skla, spojených fóliami. 

FASÁDA

ISOVER - kontaktné zateplenie fasád penovým polystyrénom, minerálnou vlnou a doskami PIR. Inováciou v zatepľovaní je kombinovaný izolant ISOVER TWINNER s jadrom zo sivého polystyrénu a 3cm vrstvou z minerálnej vlny, ktorý zabezpečuje tepelnú pohodu, zvýšenú požiarnu odolnosť a zlepšené akustické vlastnosti fasád.

WEBER - kontaktný tepelno-izolačný systém weber.therm flex s rázovou odolnosťou až 60J prináša riešenia pre fasády u ktorých je možné predpkladať značné namáhanie. Certifikované systémové riešenie fasád, najmä kontatkné tepelno-izolačné systémy, ale i systémy pre jednovrstvové tepelnoizolačné murivo. Riešenie proti rastu rias na fasádach regulujúce vlhkosť na svojom povrchu. 

GLASSOLUTIONS - na exteriérovom skle riešenie formou protislenčného pokovania, ktoré má neutrálny vzhľad a funguje ako protislnenčá ochrana a izolácia zabraňujúca úniku tepla. Nepriehľadné izolačné panely s extrémnymi izolačnými vlastnosťami a široká škála farebných prevedení.

 

PRIEČKY

ECOPHON - stenové designové panely, ktoré riešia akustické problémy v interiéry v rôznych farebných prevedeniach a niekoľkých povrchových úpravách. Zvuk pohlcujúce paravány, ktoré v kombinácii s akustockým podhľadom vytvoria vynikajúce pracovné prostredie vo vzdelávacích zariadeniach.

GLASSOLUTIONS - sklenené priečky s protipožiarnymi vlastnosťami, bezpečnostné vrstvené sklo a smožnosťou kombinácií farebných fólií, nepriehľadné smaltované sklá vhodné pre obklady stien.

ISOVER - dosková izlácia z čadičových vláken alebo rolované výrobky zo sklených vláken určené do systému suchej výstavby priečok.

RIGIPS - sadrokartónové dosky, ktoré majú rôzne vlastnosti - akustika, pevnosť, požiarna odolnosť, tepelno-izolačné vlastnosti, odolnosť proti vlhkosti. Unikátne je riešenie ACTIV´AIR, ktoré odbúrava formaldehyd. Pre úpravu povrchov sú riešením jemné jednovrstvové sadrové omietky a stierky.

WEBER - Špeciálne vútorné nátery a omietky: vnútorné biele stierky, vnútorné dekoratívne omietky. 

PODHĽADY

ECOPHON - rôzne dizajny celoplošných akustických závesných stropných systémov zo skleného vlákna s nárazuodolným povrchom. Voľne zavesené akustické prvky v širokej škále najrôznejších tvarov a veľkostí. Svietidlá plne integrované do zaveseného stropného podhľadu.

 

ISOVER - minerálne dosky isover do podhľadov výrazne zvyšujú ich celkové akustické účinky.

RIGIPS - závesné podhľady slúžia najmä k zníženiu svetlej výšky miestnosti, zvýšeniu požiarnej odolnosti nosnej stropnej konštrukcie, zlepšujú akustiku a tepelno-izolačné vlastnosti stropu.

VNÚTORNÉ PRESKLENIE

GLASSOLUTIONS - vrstvené sklo z fólií z tekutých kryštáľov, ktoré umožňuje okamžitý prechod z priesvitného stavu na priiehľadný. Číre protipožiarne bezpečnostné sklo, pre celosklenené, bezrámové aplikácie do interiéru. odolnosti od EW30 až po EI120 minút. 

RIGIPS - riešenia pre vnútroné zasklenie v systéme priečok formou zabudovaných nadsvetlíkov a ďalších otvorov. 

 

OKNÁ

GLASSOLUTIONS - izolačné trojkslo s integrovanou medzisklenou žalúziou pre dynamickú reguláciu prestupu svetla a tepla cez sklo.

DVERE

GLASSOLUTIONS - dvere s revolučným závesom pántu kombinuje minimalistický vzhľad s robustným výkonom. Široká ponuka ornamentných skiel pre výrobu celosklenených dverí určených ako výplne stavebných otvorov, či už súčasných alebo nových. Zvokovo izolačné vrstvené sklo s bezpečnostnou charakteristikou, zložené z dvoch alebo viac vrstiev skla spojených akustickou fóliou. 

VODNÉ A ODPADOVÉ INŠTALÁCIE A VENTILÁCIA

PAM - potrubia z tvárenj liatiny pre rozvody pitnej, úžitkovej a požiarnej vody alebo pre gravitačné aj tlakové odvádzanie odpadových vôd.

ISOVER - kompletné systémy pre izolácie kruhových či štvorhraných potrubí, priemyselných zásobníkov, komínov a ďalších špeciálnych aplikácií.

ODVÁDZANIE DAŽĎOVEJ VODY

PAM - hrdlový liatinový systém v štandardnom i historickom prevedení.

ZÁKLADY A PIVNICE

ISOVER - penový polystyrén lisovaný do foriem je možné použiť i tam, kde je vlhko a nemôžeme použiť štandardné izolácie. Extrudovaný polystyrén pre prípad izolácie stien vo veľkých hĺbkach.

WEBER - hydroizolácia, sanácia betónu, sanačné systémy.

INÉ

PAM - liatinové poklopy pre kanalizačné a vodomerné šachty alebo ďalšie inžinierske siete s možnosťou uzamykania proti nežiaducej manipulácii; dažďové, klasické a obrubníkové vpuste.

ISOVER - ucelený a patentovaný systém riešenia vzduchotesnosti pre ešte väčšiu bezpečnosť a maximálnu ochranu konštrukcií (šikmých striech, konštrukcií drevostavieb) pred pôsobením vlhkosti.

GLASSOLUTION - špeciálne koncipované sklo, ktoré zaisťuje optimálnu biologickú ochranu proti rontgenovým lúčom. Sklo s digitálnou potlačou vo vysokom rozlíšení.