Pre výstavbu, renovácie a zariadení nebytových priestorov, ako sú kancelárie alebo obchody, ponúkame celú radu riešení zameraných najmä na úsporu energií, možnosti certifikácie LEED a BREEAM, akustickú a svetelnú pohodu, dizajnové a estetické prevedenia exteriéru a interiéru.

11 12 8 6 9 3 10 1 4 7 2 5
STRECHA

ISOVER - materiály a certifikované riešenia pre zateplenie plochých striech s rôznou požiarnou odolnosťou, pojazdných striech, striech s obráteným poradím vrstiev a zelených striech. Certifikované kombinované systémy polystyrénu, alebo izolácie PIR a minerálnej vlny SG COMBI ROOF a SG COMBI PIR. Inováciou sú nové izolačné dosky z minerálnej vlny na vytvorenie spodnej vrstvy tepelnoizlačného súvrstvia plochých striech ISOVER LAM, vyznačujúce sa výrazne nižšou hmotnosťou a jednoduchou manipuláciou a spracovaním.

PAM - systém pre odvádzanie dažďových vôd z plochých striech od strešného vpustu po napojenie na kanalizáciu.

GLASSOLUTIONS - sklo s protislnečným pokovaním, ktoré má neutrálny vzhľad a funguje ako protislnenčná ochrana a izolácia zabraňujúca úniku tepla z miestnosti. 

PODLAHY

ISOVER - Dosky z minerálnej a sklenej vlny a elastifikovaného polystyrénu určené na zlepšenie akustiky podláh. Penové polystyrény a extrudované polystyrény pre tepelnú izoláciu a do podláh s veľkým zaťažením.

  

WEBER - Podlahové riešenia od štandardných materiálov až po materiály a technológie pre náročné práce: samonivelačné hmoty, betónové potery, opravy a vysprávky, vyrovnávacie hmoty, cementové a anhydritové poterové hmoty, záhradné hmoty, certifikované systémy pre balkóny a terasy, lepiace a špárovacie tmely, akustické riešenia pre podlahy.

RIGIPS - podlahy zo sadrokartónových dosiek s výbornými tepelnými a akustickými vlastnosťami pri minimálnej konštrukčnej výške podlahy.

GLASSOLUTIONS - vrstvené bezpečnostné sklo z dvoch alebo viac vrstiev, spojených fóliami. V prípade rozbitia skla udrží fólia kúsky skla pohromade. 

 

FASÁDA

ISOVER - kontaktné zateplenie fasád penovým polystyrénom, minerálnou vlnou a doskami PIR. Inováciou v zatepľovaní je kombinovaný izolant ISOVER TWINNER s jadrom zo sivého polystyrénu a 3cm vrstvou z minerálnej vlny, ktorý zabezpečuje tepelnú pohodu, zvýšenú požiarnu odolnosť a zlepšené akustické vlastnosti fasád.

WEBER - v oblasti zatepľovania ponúka širokú škálu certifikovaných kontaktných tepelnoizolačných systémov s mnohými variantami povrchových úprav pre každý typ budovy. Široká, pestrá a moderná ponuka farieb a štruktúr. 

GLASSOLUTIONS - sklo s protislnečným pokovaním, ktoré má neutrálny vzhľad a funguje ako protislnenčná ochrana a izolácia zabraňujúca úniku tepla z miestnosti. 

 

PRIEČKY

ECOPHON - designové stenové panely, ktoré riešia akustické problémy v interiéri.

ISOVER - doskové izolácie z čadičových vláken alebo rolované výrobky zo sklených vláken určené do systémov suchej výstavby priečok.

RIGIPS - sadrokartónové dosky, ktoré majú rôzne vlastnosti - akustika, pevnosť, požiarna odolnosť, tepelno-izolačné vlastnosti, odolnosť proti vlhkosti. Unikátne je riešenie ACTIV´AIR, ktoré odbúrava formaldehyd. Pre úpravu povrchov sú riešením jemné jednovrstvové sadrové omietky a stierky. 

WEBER - Špeciálne vnútorné nátery a omietky: vnútorné biele stierky, vnútorné nátery a vnútorné dekoratívne omietky. 

GLASSOLUTIONS - moderný a originálny systém zvukovo izolačných sklelených priečok. Systém kombinuje eleganciu skla, zvukovú izoláciu a bezpečnosť. Tieto priečky umožňujú útlm hluku až o 48 dB. 

PODHĽADY

ECOPHON - celoplošné závesné systémy zo skleného vlákna. Akustické voľne závesné panely najrôznejších tvarov, farieb a veľkostí, poskytujúce voľnosť dizajnu i možnosť vytvorenia pozoruhodných nových tvarov podľa fantázie. Svietidlá plne integrované do stropného podhľadu.

ISOVER - minerálne dosky isover do podhľadov výrazne zvyšujú ich celkové akustické účinky. 

RIGIPS - závesné podhľady slúžia najmä k zníženiu svetlej výšky miestnosti, zvýšeniu požiarnej odolnosti nosnej stropnej konštrukcie, zlepšujú akustiku a tepelno-izolačné vlastnosti stropu.

VNÚTORNÉ PRESKLENIE

GLASSOLUTIONS - sklá bezpečnostné tvrdené ("kalené"), a tiež sklá vrstvené z tvrdených skiel ("kalených") určené na bariéry a schodiská. Bezpečnostné sklo s farebnými fóliami. Všetko pre použitie v interiéry pre priečky, zábradlia či dvere.

OKNÁ

GLASSOLUTIONS - izolačné dvojsklá a trojsklá pre všetky typy stavieb vrátane nízkoenergetických a pasívnych budov. Izolačné trojkslo s integrovanou medzisklenou žalúziou pre dynamickú reguláciu prestupu svetla a tepla cez sklo. 

DVERE

GLASSOLUTIONS - bezpečnostné tvrdené ("kalené") dekoratívne sklá vhodné na dverové výplne, celosklenené dvere vrátane dverového kovania. tepelne tvrdené ("kalené") bezpečnostné sklo s veľkou odolnosťou voči mechanickému a tepelnému namáhaniu. 

VODNÉ A ODPADOVÉ INŠTALÁCIE A VENTILÁCIA

PAM - potrubia z tvárnej liatiny pre rozvody pitnej, úžitkovej a požiarnej vody alebo pre gravitačné či tlakové odvádzanie odpadových vôd. Liatinový bezhrdlový systém je ideálnym riešením pre odvod odpadových vôd vo vnútri budov (podhľady, stupačky).

ISOVER  - kompletné systémy pre izolácie kruhových či štvorhraných potrubí, priemyselných zásobníkov, komínov a ďalších špeciálnych aplikácií.

ODVÁDZANIE DAŽĎOVEJ VODY

PAM - hrdlový liatinový systém v štandardnom i historickom prevedení.

ZÁKLADY A PIVNICE

ISOVER -  Penový polystyrén lisovaný do foriem je možné použiť i tam, kde je vlhko a nemôžeme použiť štandardné izolácie. Extrudovaný polystyrén pre prípad izolácie stien vo veľkých hĺbkach.

WEBER - Hydroizolácia, sanácia betónu, sanačné systémy.

INÉ

PAM - liatinové poklopy pre kanalizačné a vodomerné šachty alebo ďalšie inžinierske siete s možnosťou uzamykania proti nežiaducej manipulácii; dažďové, klasické a obrubníkové vpuste.

WEBER - riešenia pre čističky odpadových vôd, záhradný program pre kladenie kociek z prírodného a umelého kameňa.

GLASSOLUTIONS - vrstvené sklo s fóliou z tekutých kryštáľov, ktoré umožňujú okamžitý prechod z priesvitného stavu na priehľadný. Unikátne riešenie pre riadenie súkromných susedských priestorov.

ISOVER - ucelený a patentovaný systém riešenia vzduchotesnosti pre ešte väčšiu bezpečnosť a maximálnu ochranu konštrukcií (šikmých striech, konštrukcií drevostavieb) pred pôsobením vlhkosti.