Udržateľnosť

making-the-world-a-better-home

 

Dopredu nás ženie jasné poslanie: Vytvárať zo sveta lepšie miesto pre život. Preto vyrábame materiály, ktoré prispievajú k pohodliu a zdravému bývaniu. aj k nižšej energetickej náročnosti budov.

Nikdy neuspávame na vavrínoch a neustále prichádzame s inováciami. Hľadáme riešenie, ako dosiahnuť čo najväčší súlad človeka s prírodou a zabezpečiť udržateľnú budúcnosť našej planéty.

Image
Multicomfort

Myslíme na planetu

Nezavíráme oči před klimatickou změnou. Máme konkrétní plán, jak planetě odlehčit.

Image
Multicomfort

Myslíme na vás

Vyvíjame riešenie pre udržateľné, pohodlné a zdravé bývanie bez kompromisov.

 

Na Slovensku máme 4 výrobné závody, takže znižovanie emisií je pre nás veľká výzva. Aby sme ju splnili, stanovili sme si súbor záväzkov na zníženie dopadu našej činnosti na životné prostredie. Ten hlavný cieľ? Byť do roku 2050 uhlíkovo neutrálne.

PODRIEVAJTE SA, AKO TOHO DOSIAHNEME ➜
2050

 

myslime-na

UDRŽATEĽNÉ BÝVANIE

Dlhodobo presadzujeme výstavbu udržateľných budov. Aby sme ale nezostali len pri myšlienke, sami vyvíjame materiály a ucelené systémy ohľaduplné k človeku aj životnému prostrediu.

Používame lokálne aj recyklované suroviny, pracujeme s vodou riediteľnými hmotami a vyberáme si dodávateľov, ktorí rovnako ako my využívajú systém environmentálneho manažmentu.

Konkrétne prínosy našich materiálov pre udržateľnosť:

náklady-ikona

Energetická úspora

Vyrábame produkty, ktoré sú hlavným riešením úspory energií. Od izolačných materiálov cez zatepľovacie systémy až po izolačné sklá pre okná alebo fasády. Šetríme planétu aj vašu peňaženku.

voda-ikona

Úspora vody

Naše materiály pre ľahké konštrukcie potrebujú na inštaláciu len minimum vody. Samostatnou kapitolou sú hydrofilné izolácie pre zelené strechy alebo liatinové potrubia s nulovými stratami pri distribúcii vody.

výstavba

Efektívna práca s materiálmi

Vyvíjame riešenia, ktoré urýchľujú výstavbu: materiály nenáročné na spracovanie a inštaláciu, ucelené systémy pre rôzne typy konštrukcií i výrobky na prefabrikáciu a modulárnu stavbu.< /p>

certifikáty-EPD

Certifikáty

Väčšina našich výrobkov má certifikát EPD, teda environmentálne vyhlásenie o produkte. Tento dokument dokladá dopad výrobku na životné prostredie, od vyťaženia surovín až po demoláciu.

recyklace-výrobků

Recyklovateľnosť výrobkov

Vo výrobe využívame odrezky a zvyšky vlastných výrobkov, rovnako ako vytriedený odpad zo stavieb alebo dekonštrukcií. Takto sa dá použiť napríklad sadrokartón alebo polystyrén.

zdraví a pohoda

Zdravie a pohoda

Naše materiály zaisťujú užívateľom budov tepelnú i akustickú pohodu, zdravé vnútorné prostredie a dostatok svetla. Preukázateľne tak prispievajú k príjemnejšiemu životu.