Rigips splnil škôlkarom rozprávkový sen

Rigips splnil škôlkarom rozprávkový sen

 

Radostný detský úsmev je na nezaplatenie – takýto vzácny „honorár“ dostala naša spoločnosť za poskytnutie sponzorského materiálu pri rekonštrukcii interiéru Materskej školy na Ševčenkovej ulici v bratislavskej Petržalke.

„Vstupná hala donedávna pripomínala vojnovú zónu, dnes tu stojí hrad a deti sú z neho nadšené,“ pochvaľuje si riaditeľka škôlky Katarína Hovančíková Majdišová. Originálne riešený objekt, ktorý slúži na odkladanie vecí, rozžiaril prázdny priestor a pomohol naplniť nevyužitý potenciál chodby. Postavila ho skupina piatich rodičov za jediný víkend. S využitím extra pevných Habito dosiek od Rigipsu zvládli prerábku bez odborného dozoru, stačila im konzultácia so špecialistom na suchú výstavbu. Brigádnici dokonale zúročili benefity materiálu – tvárnosť, vysokú odolnosť, rýchlu montáž aj hladký povrch bez nerovností, na ktorom o to viac vynikne farebný rozprávkový motív. Výsledok pôsobí tak efektne, že škôlkari už našli pre skladisko hračiek aj alternatívne využitie.

„Prvé, čo ich zaujímalo, bolo to, či sa môžu vo vnútri hradu schovať. Deti milujú tajné skrýše,“ smeje sa pani riaditeľka. Zatiaľ čo najmenší oceňujú estetickú hodnotu, pedagogický zbor sa teší z toho, že Habito spoľahlivo odolá aj silným nárazom. Na mieste, kadiaľ denne prebehne 180 párov neposedných nožičiek, nie je predsa bezpečnosti nikdy dosť…