Študentská súťaž MultiComfort House Students Contest 2018 odštartovala

Homepage pridané 19. októbra, 2017


Začala symbolicky - v deň tzv. “Teachers Day”. Divízia Saint-Gobain ISOVER v spolupráci s oddelením architektúry mesta Dubaj pripravila 14. medzinárodný ročník súťaže Multi-Comfort House Student Contest. Tá sa tento rok bude konať v Spojených Arabských Emirátoch počas mája 2018.

 

Od 12. do 14. septembra 2017 sa 14 zástupcov univerzít z 12 krajín zúčastnilo Teachers Day v Dubaji. Účastníci si mali možnosť prezrieť priamo na mieste oblasť nachádzajúcu sa v jednej z mestských častí, pre ktorú majú študenti vytvoriť návrh pre moderný, dynamický, a komunitný rozvoj. Iniciatíva skupiny Saint-Gobain bola miestnymi orgánmi prijatá pozitívne, nakoľko vytváranie dlhodobo udržateľnej architektúry integrovanej do trans-kultúrnej komunity je ich prioritou. Odborníci z oddelenia Planning & Urban Design mesta Dubaj sa v rámci Teachers Day podelili o cenné informácie súvisiace z danou lokalitou a dôležité poznatky týkajúce sa kultúrneho dedičstva v aktuálnom kontexte daného miesta. Priebeh súťaže je rovnaký ako v predošlých ročníkoch. Víťazné tímy z národných kôl a jeden víťazný tím online súťaže (pre študentov z krajín, kde nepôsobia lokálne organizácie Saint-Gobain) sa zúčastnia medzinárodného kola. V rámci neho budú ocenené najlepšie projekty podľa kritérií konceptu Saint-Gobain MultiComfort a mesta Dubaj, ktoré zohľadnia klimatické podmienky a regionálny kontext.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že zdravšie bývanie vás vyjde menej ako víkend na horách?

Ak na spálňu s rozmermi 4 x 4 x 2,6 m použijeme podhľad Activ´Air® (2,95 € x 16 m2), rozdiel oproti obyčajnému podhľadu bude iba 14 € – táto suma je konečná, a to na obdobie až 50 rokov!