Zdravé bývanie a kvalita vzduchu

 

 

zdrave byvanie

Ako na zdravé bývanie a kvalitný vzduch?

●   Okná

Dobre umiestnené okná sú prvým predpokladom toho, že vzduch sa zvonku dostane do budovy, vtedy keď sa rozhodneme vetrať. Ak je vonku prach alebo smog, okná je ideálne neotvárať a nechať pracovať vetrací systém, ktorý sa postará o cirkuláciu čerstvého vzduchu.

●   Rekuperačná jednotka

Stará sa o kvalitu vzduchu v budove. Udržuje ju pri relatívne stálej teplote (20-23 ° C) a vlhkosti (40-60%). Koncentráciu CO2 drží pod hodnotou 800 ppm, takže v miestnosti je stále "vyvetrané". Filtre potom dokážu zachytiť prach a roztoče, a tak vzduch v budove je naozaj čistý.

  Omietky a tapety

Vnútorné steny v miestnostiach môžete vyriešiť materiálmi, ktoré dlhodobo zachytávajú formaldehyd, a tým znižujú jeho koncentráciu vo vzduchu.

Aké riešenia Saint-Gobain ponúka?

 

rigips-logo-newDivízia Rigips vyrába a dodáva sadrokartónové dosky s technológiou Activ’Air. Ide o inovatívne a trvalé riešenie pre skvalitnenie ovzdušia u vás doma alebo v kancelárii. Táto technológia neutralizuje formaldehyd. Výsledkom je čistý vzduch v interiéroch. V technológii Activ’Air sa skrýva špecifická zložka, ktorá nemá žiadny negatívny vplyv na životné prostredie. Účinná látka v doskách Activ’Air odbúrava škodlivý formaldehyd tak, že ho rozloží na neškodné látky. Ide o konečný a nezvratný proces. Activ’Air trvalo odstraňuje až 70% formaldehydu v ovzduší. Activ’Air nestráca účinnosť ani po úprave povrchu maľovaním alebo tapetovaním bežnými priedušnými materiálmi. Nezávislé laboratóriá potvrdzujú, že technológia Activ’Air spätne nevylučuje formaldehyd do ovzdušia. Zložka Activ’Air je účinná minimálne po dobu 50 rokov.

ISOVER ponúka unikátne riešenie pre zelené strechy. Základom systému vegetačných striech sú panely zo špeciálnychIsover logo new minerálnych vláken, určené pre priame pestovanie rastlín namiesto zeminy. Najväčšou výhodou tohto spôsobu zazelenania je výrazne menšie preťaženie nosných konštrukcií, lepšie hospodárenie s vodou v streche, tepelno izolačné funkcie a celkové zjednodušenie a zlacnenie skladieb vegetačných striech.

Weber dodáva výrobky pre odstránenie plesní z vnútorného prostredia. Vzhľadom k tomu, že plesne sa šíria aj vzduchom, je weber-logobezpodmienečne nutné ich odstraňovať vždy mokrou cestou! Pokiaľ sa problém nerieši, pleseň sa rozrastá a má negatívne dopady na zdravie človeka. Riešením sú umývateľné disperzné nátery, vnútorné minerálne nátery na báze vodného skla alebo odstraňovač rias, machov a lišajníkov, ktorý ošetruje napadnuté omietky.

 

 

 

Máte záujem získať certifikát?

Náš obchodný tím s vami preberie všetko potrebné.  

Kontaktovať obchodný tím  

 

 

Poraďte sa s technikmi

Máte otázky týkajúce sa materiálov,
postupov či konštrukcií? Sme tu pre vás.

Technická podpora