Tepelná pohoda a úspora energií

 

 

tepelna-pohoda

Ako na tepelný komfort?

●   Kvalitná tepelná izolácia

Zateplená musí byť podlaha, vonkajšie priečky aj strecha. Pri prevedení je treba dbať na to, aby izolácia bola celistvá - len tak sa nebudú vytvárať tepelné mosty a dom bude dobre odizolovaný. Bez škár a prerušenia v izolácii významne znížite tepelné straty.

●   Rekuperačná jednotka

Ide o zariadenie, ktoré sa stará o výmenu vzduchu vo vnútri budovy. Teplo z odvetrávaného vzduchu využíva na ohriatie čerstvého vzduchu a udržuje stálu teplotu v dome (20-23 ° C). Okrem toho, že vám bude doma príjemne, budete dýchať aj zdravý vzduch.

  Okná

Základom sú okná s dobrými izolačnými vlastnosťami, ktoré zamedzia tepelným stratám a okrem tepelnej pohody prinesú aj úsporu energie. V zimných mesiacoch zaistia okná orientované na juh pomerne značné solárne lúče. Aby ste sa v lete vyhli neželanému prehrievaniu miestností, obstarajte okná s tienením.

Aké riešenia Saint-Gobain ponúka?

Absolútnou jednotkou v poskytovaní riešenia tepelnej izolácie všetkých typov konštrukcií je ISOVER. isover-logo-newPre strechy ponúkame okrem systémových riešení zahŕňajúcich napríklad zateplenie nad krokvami, fólie a doplnky pre parotesnú ochranu, alebo systém pre zateplenie pochôdznej povaly. Taktiež samostatné čadičové a sklenené izolácie v doskách či roliach. Pre ploché strechy je vhodné využiť vlastnosti polystyrénu a čadičových dosiek. Pre správne odvodnenie plochých striech je vhodné použiť spádové dosky a kliny ISOVER. Špeciálnym riešením pre zazelenanie striech sú potom vegetačné panely. Pre izolácie podláh nad terénom sú vhodné penové polystyrény.

ISOVER je jednotkou tiež pre fasády. Pre väčšinu obytných stavieb sa využíva kontaktné zateplenie penovým polystyrénom. V prípade zvýšených požiadaviek na požiarnu ochranu je nutné použiť minerálnu izoláciu. Podľa architektonického návrhu je možné použitie i prevetrávaných systémov, kde medzi izoláciou a podhľadovými panelmi je ešte oddeľujúca vzduchová vrstva. Špeciálnym riešením kontaktného zateplenia so zvýšeným protipožiarnym účinkom je sendvičovo usporiadaná doska ISOVER TWINNER, ktorá je tvorená izolačným jadrom z grafitovej izolácie a krycou doskou o hrúbke 30mm, ktorá dokáže odolávať požiaru minimálne po dobu 30 minút.  

Medzi izolácie určené do suchej výstavby priečok patria doskové izolácie ISOVER z čadičových vláken alebo rolované výrobky ISOVER zo sklených vláken. Pre izoláciu pivníc a základov stavieb je vhodný penový polystyrén ISOVER lisovaný do foriem. V prípade izolácie stien vo veľkých hĺbkach je nutné použiť extrudované polystyrény, ktoré sú výrazne pevnejšie a zároveň odolné voči vode.

Isover má tiež pripravené kompletné systémy pre izolácie okrúhlych či štvorhranných potrubí, priemyslové zásobníky, komíny a ďalšie špeciálne aplikácie. Novinkou sú potom protipožiarne systémy z minerálnych vĺn ULTIMATE.

 

weber-logo-newPre fasády je ideálnym riešením výrobca fasádnych systémov a riešení Weber, ktorý ponúka širokú škálu certifikovaných systémových riešení fasád pre bytovú výstavbu. Ide o kontaktné zatepľovacie systémy, ale i systémy pre jednovrstvové tepelno-izolačné murivo. Weber pozná riešenie proti rastu rias na fasádach v podobe špeciálnej tenkovrstvej pastovitej omietky, ktorá je samočistiaca a reguluje vlhkosť na svojom povrchu. WEBER ďalej dodáva certifikovaný systém podláh zatepleného i nezatepleného balkónu. Pre zateplenie stien balkónov a lodžií možno použiť zatepľovací systém s izolantom lambda = 0,022 W/mK, čo umožňuje zväčšiť podlahovú plochu.

Pre sklenené fasády dodáva riešenia Saint-Gobain Glass v podobe izolačného trojskla s integrovanou medzisklenou žalúziou pre dynamickú reguláciu prestupu svetla a tepla cez sklo. Ďalej sú to sklá s protislnečným pokovaním, ktoré má naturálny vzhľad a funguje ako prostislnečná ochrana a izolácia zabraňujúca úniku tepla z miestnosti.

 

 

Máte záujem získať certifikát?

Náš obchodný tím s vami preberie všetko potrebné.  

Kontaktovať obchodný tím  

 

 

Poraďte sa s technikmi

Máte otázky týkajúce sa materiálov,
postupov či konštrukcií? Sme tu pre vás.

Technická podpora