Svetelný komfort

 

 

svetelny-komfort

Ako na svetelný komfort?

●   Kvalitné okná

Dobré okná s trojstennými sklami prepustia dovnútra dostatok svetla, zároveň ale izolujú teplo. Ich súčiniteľ prestupu tepla by mal byť 0,8 W / (m2K). Aby sa miestnosti cez okná v lete neprehrievali, je potrebné myslieť na zatienenie.

●   Optimálna veľkosť okien

Aby bola miestnosť preslnená podľa normy, je potrebné, aby okná zaberali aspoň jednu desatinu plochy miestnosti. Inak ale platí jednoduchá zásada, že rozumná veľkosť presklenia je do 40% plochy južnej fasády.

  Umelé osvetlenie

Veľké okná je dobré doplniť úsporným LED osvetlením. Moderné technológie umožňujú aj diaľkové ovládanie či zmenu farieb svetelného zdroja. Svietidlá nemusia byť len na strope, zabudované môžu byť aj do atík alebo podhľadov.

Aké riešenia Saint-Gobain ponúka?

Saint-Gobain Glass je jedným z najväčších dodávateľov riešení pre rezidenčnú i nerezidenčnú výstavbu. Vyrába a dodáva izolačné trojsklo s integrovanou mezdisklenou žalúziou pre dynamickú reguláciu prestupu svetla a tepla cez sklo. Ďalej ponúka izolačné trojsklo s maximálnou priepustnosťou svetla s veľkými ziskami tepla. Prestupnosť svetla pri taktomto skle je 73%, solárny faktor g=62%, hodnota Ug= 0,8 W/m2K.

Ďalším riešením Saint-Gobain Glass je vodeodolné sklo na ktorom je takmer neviditeľný povlak. Je preto veľmi transparentné a nemení vnímanie farieb. Tepelným spevnením získava na odolnosti a bezpečnosti. Voda po jeho povrchu lepšie steká, čo zabraňuje usádzaniu vodného kameňa a vzniku škvŕn.

Pre reguláciu slnečného svitu dodáva Saint-Gobain Glass exteriérové sklá s protislnečným pokovaním, ktoré má neutrálny vzhľad a funguje ako protislnečná ochrana a izolácia zabraňujúca úniku tepla z miestnosti. Naopak, pre zabránenie prístupu svetla resp. zaistenia súkromia susediacich priestorov vyrába vrstvené sklo z fólií z tekutých kryštálov, ktoré umožňujú okamžitý prechod z priesvitného stavu na priehľadný.

Presvetlenie interiéru zaisťuje bezpečnostné sklo s farebnými fóliami. Široká paleta odtieňov, priehľadné i priesvitné prevedenie. Použite v interiéry pre priečky, zábradlia či dvere alebo do izolačných skiel fasád či vonkajších striešok.

Saint-Gobain Glass ďalej ponúka širokú paletu ornamentných skiel pre výrobu celosklenených dverí určených ako výplne stavebných otvorov, či už existujúcich alebo nových.

Pre výrazné zabránenie prístupu slnečného svetla do interiéru dodáva Saint-Gobain Glass protislnečné sklo, ktoré sa používa v prípade potreby veľmi reflexného vzhľadu budovy. Hmota skla môže byť zafarbená do zeleného čo bronzového odtieňa.

 

 

Máte záujem získať certifikát?

Náš obchodný tím s vami preberie všetko potrebné.  

Kontaktovať obchodný tím  

 

 

Poraďte sa s technikmi

Máte otázky týkajúce sa materiálov,
postupov či konštrukcií? Sme tu pre vás.

Technická podpora