Irenka Schavelová

Irenka Schavelová

 

Pracovná pozícia: Účtovný špecialista

Spoločnosť: SSC

V Saint-Gobain som si aj v náročných časoch pandémie našla výhodu. :) Covid priniesol aj home office a ja som rada, že možnosť pracovať z domu je pre mňa ako účtovníčku stále aktuálna.

V Saint-Gobain pracujem od 15. apríla roku 2008. Zamestnávateľ, kde som pracovala predtým, presťahoval našu prevádzku do iného mesta, tak som sa obzerala po novej práci. Chcela som zostať v Bratislave, práve v oblasti, kde sídli aj Saint-Gobain, čo mi vyhovuje z pohľadu dochádzania do práce. V tom období hľadala divízia Rigips účtovníčku, tak som to vyskúšala :)). Od roku 2009 sme sa všetky účtovníčky v rámci Saint-Gobain spojili a každá z nás sa začala špecializovať na jednu oblasť účtovníctva.

Po roku, kedy mi ponúkli prácu na dobu neurčitú som neváhala. Tešila som sa, že robím opäť so SAPom a Saint-Gobain som veľmi rýchlo začala vnímať ako veľkú a serióznu firmu. Je to nadnárodná spoločnosť a v práci cítim stabilitu, čo je pre mňa dôležité.

 

Irenka Schavelová
 
"Momentálne máme možnosť ako účtovníčky pracovať až 3 dni z domu."

Aktuálne sme si všetci prešli nielen v súkromí ale aj v práci náročným obdobím (Covid). Prinieslo to však aj pozitívne veci. Momentálne máme možnosť ako účtovníčky pracovať až 3 dni z domu. Je to super, pretože aj môj manžel má možnosť „home officu“. Našťastie nám to vychádza tak, že ideme z domu aj domov spolu. To znamená, že ako domácnosť ušetríme na pohonných hmotách. A nielen to. Na cestách je menej áut, čo je tiež pozitívne. Som rada, že aj týmto spôsobom vieme ušetriť nielen ako domácnosť ale prispievame k nižším emisiám celkovo. Šetríme teda nielen peniaze, ale aj prírodu.

A už teraz sa teším na najbližší teambuilding. To je jedna z vecí, ktoré verím, že si ako firma ponecháme. :)

Stretnutie s kolegami vie nabiť energiou a často na takom neformálnom stretnutí vyriešime veľa pracovných vecí.