Diana Fiľarská

Diana Fiľarská

 

Pracovná pozícia: Technický špecialista

Spoločnosť: Ecophon

V práci v Saint-Gobain sa cítim ako medzi kamarátmi. :)

Už počas štúdia som si chcela veci, o ktorých sa učím, „chytiť do ruky“. Keď som sa rozhodovala kde nastúpiť, mala som viac možností. Saint-Gobain som však už poznala z prednášok z vysokej školy. Všetci z nášho odboru Saint-Gobain poznali, vedeli, kto Saint-Gobain je. A páčila sa mi aj samotná idea o akustike – mnoho ľudí netuší, ako akustika na nás vplýva. Takže voľba pre SG, konkrétne Ecophon bola jednoduchá. :)

Nastúpila som ako Technický špecialista na dohodu, na pár hodín týždenne (študent doktoranského stupňa). Zhruba po roku som nastúpila na polovičný úväzok a teraz som na plnom úväzku. Dá sa povedať, že od začiatku som robila to, čo robím aj teraz – technická podpora obchodníkov. Časom mi ale práca aj obchodníci, ktorým som robila podporu pribúdali.

Aktuálne robím support štyrom obchodníkom, dvom na Slovensku a dvom v Čechách. 

 

Diana Fiľarská
 
"Nemám problém s tým, že by ma chlapi medzi seba „nebrali“. :)"

Robím cenové ponuky, spracovanie detailov, montážne školenia, výjazdy na stavby, obhliadky,... A urobila som aj zopár montážnych videí :). Nerobím síce celé stropy, ale viem ukázať detaily aj zložitejšie systémy. Nevyhla som sa ani tomu, že zo začiatku bola zo strany montážnikov nedôvera, ale rýchlo zistili, že viem odpovedať na ich otázky a niekedy ich ešte aj opraviť a nenechám sa presvedčiť o ich „pravde“. Takže nemám problém s tým, že by ma chlapi medzi seba „nebrali :))“.

Táto práca sa mi páči, každý deň robím niečo iné. Je to rozmanité, strieda sa práca za počítačom, na stavbe, na školení,... Každý deň sa učím niečo nové. 

Diana FiľarskáVeľmi sa mi páči, že na jednotlivé pozície sa vyberajú ľudia tak, aby „sedeli“ do tímu a aby mali podobné hodnoty.

Tým pádom sa cítim tak, akoby som pracovala s kamarátmi, či s rodinou. Rozumieme si a spolupráca je tak jednoduchšia a otvorenejšia. Nerobia sa rozdiely v pozíciách – nižšia, vyššia,... Je to uvoľnené a priateľské.

Voľného času veľa nemám, dúfam, že od septembra toho bude viac. Ak si nájdem voľný čas, trávim ho s rodinou, či kamarátmi v prírode, cestovaním alebo pečením. :)