Ďalší krok pre Glassolutions k bronzovému WCM

Novinky pridané 16. novembra, 2017


Závod v Nitre patrí medzi 12 vybraných závodov v Glassolutions, ktoré sú zaradené do programu na dosiahnutie úrovne WCM Bronze. Je to cesta ako sa stať úspešným na trhu a tým sa odlišovať od konkurencie, byť minimálne o krok vpred a predovšetkým mať spokojných zákazníkov.

 

Zamestnanci divízie Glassolutions v Nitre získali certifikát WCM STANDARD KAIZEN WHITE BELT: route problem solving. Na získanie White belt certifikátu bolo potrebné absolvovať školenie, následne vypracovať, aplikovať a úspešne obhájiť projekt pred komisiou.

 

Tréning sa konal v júni 2017 v Dánsku, následne prebehla implementácia stanovených projektov v jednotlivých závodoch. Finálne posúdenie sa uskutočnilo v septembri 2017 v Nitre. Za nitriansky závod sa zúčastnili WCM manažér Vladimír CABAN a výrobný manažér Róbert SMERECKÝ.

 

Standard Kaizen je japonská metóda založená na teórii riadenia postupnej a kontinuálnej zmeny. Kaizen sa zameriava na aspekty procesov spoločnosti, ktoré môžu byť zdokonalené, zdokonalené a konštantné, s následným zvýšením efektívnosti a produktivity. Tento štandard zahŕňa koncepciu menších zmien a zameriava sa na odstraňovanie plytvaní zo všetkých procesov.

 

„Je to spôsob – cesta, ako vtiahnuť a zapojiť ľudí v spoločnosti do riešenia problémov. My sme sa zamerali na znižovanie reklamácií, čo nám v prvom rade prináša spokojnosť zákazníka a samozrejme znižovanie nákladov na opakovanú výrobu, transport a podobne,“ hovorí Vladimír Caban.

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že zdravšie bývanie sa dá kúpiť?

Sadrokartónové dosky a podhľady s technológiou Activ´Air® rozkladajú nebezpečný formaldehyd v interiéroch a zabraňujú jeho spätnému vylučovaniu až na dlhých 50 rokov. Účinnosť nestrácajú ani po maľovke a montujú sa rovnako ako klasické dosky.