Rodinné a bytové domy

rodinné a bytové domy

 

 

 

 

 

1

 

STRECHA

Glassolutions

SGG EGLASS – integrované, takmer neviditeľné vyhrievanie skiel. Umožňuje zvýšenie vizuálneho a tepelného komfortu v interiéri aj exteriéri.

 

ISOVER

Systémové riešenia pre šikmé strechy: zateplenie nad krokvami, inteligentné klímamembrány VARIO® a doplnky pre parotesnú ochranu alebo systém pre zateplenie pochôdzneho podkrovia ISOVER STEPcross, samostatné čadičové a sklené izolácie v doskách či roliach. Riešenia pre ploché strechy: extrudovaný a expandovaný polystyrén, čadičové dosky. Unikátne systémy SG COMBI ROOF kombinujúce protipožiarne vlastnosti čadičovej vlny a pevnostné vlastnosti penového polystyrénu. Spádové dosky a atikové kliny pre odvodnenie plochých striech. Riešenie pre vegetačné strechy je prezentované doskami ISOVER FLORA a ISOVER INTENSE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

PODLAHY

Adfors

ADFORS VERTEX® GRID – sklovláknitá sieťka pre pevnejší a pružnejší poter bez prasklín. Nízka hmotnosť nezaťažuje stropy, eliminuje zdvihnuté rohy pri vyzrievaní a oproti klasickej kari sieti je ľahšia, na rezanie stačí nôž a manipuláciu zvládne 1 osoba.

 

Glassolutions

SGG LITE‑FLOOR – vrstvené bezpečnostné sklo z dvoch alebo viacerých vrstiev skla, spojených fóliami. V prípade rozbitia udrží fólia kúsky skla pohromade. Kombináciou hrúbok alebo množstva zložiek vznikajú bezpečnostné vrstvené sklá vyhovujúce mnohým špecifickým požiadavkám.

 

ISOVER

Kročajové dosky z čadičových aj zo sklených vlákien alebo elastifikovaného polystyrénu pre zlepšenie akustiky podláh. Polystyrénové dosky pre podlahy na teréne s požiadavkami na tepelnú izoláciu. Extrudovaný polystyrén pre podlahy s veľkým zaťažením až do 70 t na m2.

 

Rigips

Suché podlahy zo sadrokartónových alebo sadrovláknitých dosiek uľahčia, urýchlia a v celkových nákladoch aj zlacnia vyhotovenie podlahovej konštrukcie. Vynikajú výbornými tepelnými a akustickými vlastnosťami pri minimálnej konštrukčnej výške podlahy.

 

Weber

Riešenia od štandardných materiálov až po technológie pre náročné práce: samonivelačné hmoty, betónové potery, opravy, vyrovnávacie hmoty, cementové a anhydritové poterové hmoty, certifikované systémy pre balkóny a terasy, lepiace a škárovacie tmely, akustické riešenia pre podlahy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

FASÁDY

Adfors

ADFORS VERTEX® – výstužná sklovláknitá mriežková tkanina zabezpečí prevenciu prasklín fasádnych aj vnútorných omietok a je nevyhnutnou súčasťou zatepľovacích systémov.

 

Glassolutions

SGG CLIMATOP® SCREEN – izolačné trojsklo s in‑ tegrovanou medzisklennou žalúziou pre dynamic‑ kú reguláciu prestupu svetla a tepla cez sklo. SGG CLIMATOP® ACOUSTIC – hluk tlmiace. Interiérové sklo bezpečnostné, vrstvené Stadip Protect Silence® VSG 44.2 Pri hrúbke izolačného skla 40 mm nepriezvučnosť Rw = 38 dB. Odolnosť proti násilnému vniknutiu P2A.

 

ISOVER

Všetky typy izolačných materiálov pre kontaktné zatepľovacie systémy (sivý a biely expandovaný polystyrén, kamenná minerálna vlna, PIR fasádne izolácie), ako aj izolácie do moderných odvetraných fasádnych systémov, kde je medzi izoláciou a pohľadovými panelmi ešte oddeľujúca vzduchová medzera.

 

Weber

Certifikované systémové riešenia fasád, najmä vonkajšie tepelnoizolačné kontaktné systémy, ale aj systémy pre jednovrstvové tepelnoizolačné murivo. Weberpas aquaBalance je tenkovrstvová, pasto‑ vitá, samočistiaca a vlhkosť regulujúca omietka, ktorá je riešením proti rastu rias na fasádach. Omietka weberpas clean Active pomáha foto‑ katalýzou čistiť a rozkladať organické nečistoty prilepené na povrchu fasády. Weber dodáva certifikovaný systém podláh zatepleného aj nezatepleného balkóna a zatepľo‑ vací systém s izolantom lambda = 0,022 W/mK na zateplenie stien balkónov a lodžií, ktorý umožňuje zväčšiť podlahovú plochu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

PRIEČKY

Adfors

Moderné dizajnové sklovláknité tapety ADFORS NOVELIO®, reprezentované pretierateľnými tapetami Decoration a novou generáciou tapiet Nature s finálnou farebnou úpravou. Tapety Novelio CleanAir majú schopnosť pohlcovať a neutralizovať formaldehyd a zlepšovať tak kvalitu vzduchu. Tapeta Mold-X je vhodná pre vlhké prostredie, kde hrozia plesne a baktérie. Novinka Novelio® Magnet premení akúkoľvek stenu na magnetickú tabuľu.

 

Glassolutions

SGG STADIP® SILENCE – zvukovoizolačné vrstvené sklo s vysokou bezpečnostnou je zložené z dvoch alebo viacerých vrstiev skla spojených akustickou fóliou. Umožňuje znížiť prechod hluku v interiéri aj z exteriéru. SGG SECURIT® – tepelne tvrdené bezpečnostné sklo s odolnosťou proti mechanickému a tepel‑ nému namáhaniu. V prípade rozbitia sa rozštiepi na malé a tupé črepy. SGG SECURIT® 8 mm vydrží náraz 0,5 kg gule z výšky 2 m. Odolnosť proti tepelnému pnutiu je 200 °C oproti bežnému ne‑ upravenému sklu, kde je teplota cca 30 °C.

 

ISOVER

Medzi izolácie určené do systémov suchej výstavby priečok patria špeciálne akustické izolácie z čadicovej alebo sklenej minerálnej vlny vo formáte optimalizovanom pre túto aplikáciu, napr.: ISOVER AKUPLAT+, ISOVER AKU, ISOVER PIANO

 

Rigips

Systémy suchej výstavby pre priečky a predsteny s akustickými, protipožiarnymi a impregnovanými sadrokartónovými doskami. Sadrové dosky Glasroc X s úpravou proti plesniam do trvale vlhkých priestorov a exteriéru. Sadrokartonové konštrukcie s doskou Habito sú vhodné do priestorov s vyšším mechanickým namáhaním, kotvením ťažších predmetov alebo ako medzibytová priečka s vysokou vzduchovou nepriezvučnosťou a požiarnou odolnosťou. Dosky s unikátnou technológiou Activ’Air® pohlcujú emisie formaldehydu a prispievajú k čistému vnútornému prostrediu budov. Sadrové omietky a stierky z prírodného sadrovca na všestranné použitie v interiéri. Regulujú vlhkosť a udržujú príjemnú mikroklímu.

 

Weber

Ucelený rad vnútorných omietkových zmesí vrátane štukov, sadrovej omietky a klimoregulačnej vnútornej omietky pre zdravé prostredie.

 

 

 

 

 

 

 

5

 

PODHĽADY

Ecophon

V moderných bytoch vznikajú nepríjemné odrazy zvuku – ozveny, ktoré je možné ľahko riešiť zvukovo pohltivými materiálmi. Ideálnym riešením sú voľne zavesené akustické prvky Ecophon Solo™ v širokej škále farieb a tvarov.

 

ISOVER

Pri použití minerálnych dosiek ISOVER do podhľadov sa výrazne zvyšujú ich celkové akustické účinky. Minimálna odporúčaná hrúbka izolácie je 40 mm, avšak na optimálne fungovanie sú vhodné hrúbky 80 – 100 mm v závislosti od použitého podhľadu. Odporúčanými výrobkami sú napríklad ISOVER AKUPLAT+, Piano alebo ISOVER AKUSTIC SSP2.

 

Rigips

Protipožiarne, akustické a dizajnové podhľady s možnosťou úpravy proti plesniam, ktoré sú vhodné do sanitárnych priestorov a miest s vysokou vzdušnou vlhkosťou. Akustické dizajnové podhľady a predsteny Rigitone a Gyptone Big majú nezameniteľný dizajn a výrazne znižujú hluk v interiéroch. Akustické sadrokartónové dosky Rigitone a dosky Gyptone Big obsahujú unikátnu technológiu Activ’Air®, ktorá odbúrava formaldehyd, navyše prispievajú k vysokej kvalite vzduchu.

 

 

6

 

VNÚTORNÉ PRESKLENIE

Glassolutions

SGG PLANILAQUE – lakované sklo na použitie v interiéri – obklady kuchýň, kúpeľní alebo chodieb.

 

 

 

7

 

OKNÁ

Glassolutions

SGG CLIMATOP® ECLAZ – izolačné trojsklo s ma‑ ximálnou priepustnosťou svetla a veľkými ziskami tepla. Prestup svetla 77 %, solárny faktor g = 60 %, hodnota Ug = 0,5 W/m2K. Farebne neutrálny vzhľad s obmedzenou svetelnou reflexiou.

 

 

8

 

DVERE

Glassolutions

SGG STADIP PROTECT® je vrstvené bezpečnostné sklo tvorené dvoma alebo viacerými tabuľami skla s niekoľkými medzivrstvami z fólie, ktorá v prípade rozbitia udrží kúsky skla na mieste. Pri špeciálnych skladbách odolá aj streľbe alebo výbuchu (značenie SP, BS).

 

 

 

 

 

9

 

INŠTALÁCIE ODPADOVÉ, VODNÉ A VENTILÁCIA

 

ISOVER

Kompletné systémy pre izolácie kruhových či štvorhranných potrubí, priemyselné zásobníky, komíny a ďalšie špeciálne aplikácie. Novinkou sú protipožiarne systémy z minerálnej vlny ULTIMATE Protect. Samonosné VZT potrubia CLIMAVER disponujú skvelými akustickými parametrami, zjednodušujú a značne zrýchľujú proces realizácie VZT rozvodov na stavbe.

 

PAM

Potrubie z tvárnej liatiny pre rozvody pitnej, úžitkovej a požiarnej vody alebo na gravitačné či tlakové odvádzanie splaškových vôd. Liatinový bezhrdlový systém PAM SMU je ideálnym riešením pre odvod odpadových vôd vo vnútri budov (podhľady, stúpačky). Liatinové systémy garantujú vysokú životnosť, bezpečnosť, nehorľavosť, mechanickú odolnosť, jednoduchú montáž a výnimočné akustické vlastnosti.

 

 

 

10

 

 

ODVÁDZANIE DAŽĎOVEJ VODY

 

PAM

Liatinové dažďové zvody majú u nás aj v Európe dlhú tradíciu. PAM na túto tradíciu nadväzuje ponukou hrdlového liatinového systému SME (štandardné vyhotovenie) a TYP R/ANTIK (historické vyhotovenie).

 

 

 

 

 

11

 

ZÁKLADY A PODZEMNÉ PRIESTORY

 

ISOVER

ISOVER eps PERIMETER a ISOVER eps SOKLOVÁ DOSKA sú výrobky z expandovaného polystyrénu vyrábaného do foriem, určené na zateplenie sokla a spodnej stavby. Za zateplenie stien vo väčších hĺbkach je k dispozícii Styrodur C, extrudovaný polystyrén s výrazne vyššou pevnosťou a odolný proti tlakovej vode.

 

Weber

Rad výrobkov vhodných na hydroizoláciu pivničných priestorov. Bitúmenové stierky pre vonkajšiu ochranu konštrukcie pod úrovňou terénu.

 

 

 

 

 

 

 

12

 

INÉ

 

Adfors

Sklovláknitá výstužná geosieťka do asfaltových vrstiev ADFORS GlasGrid® spomaľuje vznik reflexných trhlín a zaručuje až 3-násobné predĺženie životnosti asfaltových povrchov. Sú vhodné na vystuženie diaľnic a ciest, letiskových plôch, odstavných a priemyselných plôch a parkovísk.

 

Glassolutions

SGG TIMELESS® – vodeodolné sklo, na ktorom je takmer neviditeľný povlak. Je teda veľmi transparentný a nemení vnímanie farieb. Voda po jeho povrchu lepšie steká, čo zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa. SWISSPACER – najlepšia teplá hrana („rámček“) pre energeticky účinné izolačné sklá. K dispozícii v niekoľkých farbách pre dokonalé zladenie s oknami.

 

PAM

Liatinové poklopy pre kanalizačné a vodomerné šachty a ďalšie inžinierske siete s možnosťou uzamknutia proti nežiaducej manipulácii; kanálikové mreže, klasické aj obrubníkové vpuste, vodeodolné a atypické riešenia prístupu inžinierskych sietí. Riešenia pre chodníky aj pristávacie dráhy