Nemocnice a zdravotnícke zariadenia

Nemocnice

 

 

 

 

 

1

 

STRECHA

Glassolutions

SGG COOL‑LITE SKN 176 v kombinácii s SGG STADIP SILENCE – spoľahlivá ochrana pred slnkom, vysoká svetelná priepustnosť a excelentná tepelná izolácia s akustickou izoláciou. Izoluje veľmi dobre vnútorné priestory a znižuje tak náklady na vykurovanie.

 

ISOVER

Špeciálne dosky odolávajúce vysokému tlaku pre strešné parkoviská a parkovacie domy, systé‑ my protipožiarnych a akustických strešných izolačných skladieb, ako aj moderné systémy pre vegetačné strechy

 

Pam

EPAMS® je systém pre zber a podtlakové od‑ vádzanie dažďových vôd z plochých striech od strešnej vpuste až po napojenie na dažďovú kanalizáciu. EPAMS® zahŕňa podtlakové strešné vpuste, liatinové potrubia PAM SMU a kompletné príslušenstvo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

PODLAHY

Adfors

ADFORS VERTEX® GRID – sklovláknitá sieťka pre pevnejší a pružnejší poter bez prasklín. Nízka hmotnosť nezaťažuje stropy, eliminuje zdvihnuté rohy pri vyzrievaní a oproti klasickej kari sieti je ľahšia, na rezanie stačí nôž a manipuláciu zvládne 1 osoba.

 

Glassolutions

SGG LITE‑FLOOR® – vrstvené bezpečnostné sklo z dvoch alebo viacerých vrstiev skla, spojených fóliami. V prípade rozbitia udrží fólia kúsky skla pohromade. Kombináciou hrúbok alebo množstva zložiek vznikajú bezpečnostné vrstvené sklá vyhovujúce mnohým špecifickým požiadavkám.

 

ISOVER

Kročajové dosky z čadičových aj zo sklených vlákien alebo elastifikovaného polystyrénu pre zlepšenie akustiky podláh. Polystyrénové dosky pre podlahy na teréne s požiadavkami na tepel‑ nú izoláciu. Extrudovaný polystyrén pre podlahy s veľkým zaťažením až do 70 t na m2.

 

Rigips

Suché podlahy zo sadrokartónových alebo sadrovláknitých dosiek uľahčia, urýchlia a v celkových nákladoch aj zlacnia vyhotovenie podlahovej konštrukcie. Vynikajú výbornými tepelnými a akustickými vlastnosťami pri minimálnej konštrukčnej výške podlahy

 

Weber

Riešenia od štandardných materiálov až po materiály a technológie pre náročné práce: samonivelačné hmoty, betónové potery, opravy, vyrovnávacie hmoty, cementové a anhydritové poterové hmoty, záhradné hmoty, certifikované systémy pre balkóny a terasy, lepiace a škárovacie tmely, akustické riešenie pre podlahy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

FASÁDA

Adfors

ADFORS VERTEX® – výstužná sklovláknitá mriežková tkanina zabezpečí prevenciu prasklín fasádnych aj vnútorných omietok a je nevyhnutnou súčasťou zatepľovacích systémov.

 

Glassolutions

SGG CLIMATOP® SOLAR CONTROL – na exteriérovom skle je protislnečné pokovanie typu SGG COOL‑LITE® XTREME, ktoré predstavuje najúčinnejšie protislnečné sklá na trhu. Majú extrémne nízky priestup energie a najlepšiu svetelnú priepustnosť. SGG CLIMATOP® STADIP PROTECT – pre vonkajšie zábradlie s vysokou bezpečnosťou, ktorú zaručuje bezpečnostné vrstvené sklo Stadip Protect®.

 

ISOVER

Izolácie na báze penového či extrudovaného polysty‑ rénu, sklenej a čadičovej minerálnej vlny, vhodných do kontaktných či odvetraných zatepľovacích systémov.

 

Weber

Certifikované systémové riešenia fasád, najmä vonkajšie tepelnoizolačné kontaktné systémy, ale aj systémy pre jednovrstvové tepelnoizolačné murivo. Weberpas aquaBalance je tenkovrstvová, pastovitá, samočistiaca a vlhkosť regulujúca omietka, ktorá je riešením proti rastu rias na fasádach. Omietka weberpas clean Active pomáha fotokatalýzou čistiť a rozkladať organické nečistoty prilepené na povrchu fasády. Weber dodáva certifikovaný systém podláh zatepleného aj nezatepleného balkóna a zatepľovací systém s izolantom lambda = 0,022 W/mK na zateplenie stien balkónov a lodžií, ktorý umožňuje zväčšiť podlahovú plochu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

PRIEČKY

Adfors

Moderné dizajnové sklovláknité tapety ADFORS NOVELIO®, reprezentované pretierateľnými tapetami Decoration a novou generáciou tapiet Nature s finálnou farebnou úpravou. Tapety Novelio CleanAir majú schopnosť pohlcovať a neutralizovať formaldehyd a zlepšovať tak kvalitu vzduchu. Tapeta Mold-X je vhodná pre vlhké prostredie, kde hrozia plesne a baktérie.

 

Glassolutions

SGG STADIP® SILENCE – zvukovoizolačné vrstvené sklo s vysokou bezpečnostnou je zložené z dvoch alebo viacerých vrstiev skla spojených akustickou fóliou. Umožňuje znížiť prechod hluku v interiéri alebo v izolačnom skle obmedziť akustickú záťaž z exteriéru. SGG SECURIT® – tepelne tvrdené bezpečnostné sklo s odolnosťou proti mechanickému a tepelnému namáhaniu. V prípade rozbitia sa rozštiepi na malé a tupé črepy. SGG SECURIT® 8 mm vydrží náraz 0,5 kg gule z výšky 2 m. Odolnosť proti tepelnému pnutiu je 200 °C oproti bežnému neupravenému sklu, kde je teplota cca 30 °C. SGG CONTRAFLAM® STRUCTURE – číre protipožiarne bezpečnostné sklo, pre celosklenené, bezrámové aplikácie do interiéru. Odolnosti od EW30 až po EI120 minút.

 

ISOVER

Medzi izolácie určené do systémov suchej výstavby priečok patria špeciálne akustické izolácie z čadičovej alebo zo sklenej minerálnej vlny vo formáte optimalizovanom pre túto aplikáciu, napr.: ISOVER AKU, ISOVER PIANO, ISOVER AKUPLAT+.

 

Rigips

Systémy suchej výstavby pre priečky a predsteny s akustickými, protipožiarnymi a impregnovanými sadrokartónovými doskami. Sadrové dosky Glasroc X s úpravou proti plesniam do trvale vlhkých priestorov exteriéru. Špeciálna doska X-Ray Protection poskytuje ochranu proti röntgenovému žiareniu ako alternatíva k sadrokartónovým doskám s olovom alebo barytovým omietkam. Vhodná do miestností s RTG zariadením v lekárskych strediskách, nemocniciach, vo veterinárnych a v zubných ordináciách. X-RAY Protection je systém suchej výstavby na ochranu proti RTG žiareniu s nulovým obsahom olova. X-RAY Protection ma vysokú odolnosť proti požiaru a má výborné zvukovoizolačné vlastnosti. Sadrokartonové konštrukcie s doskou Habito sú vhodné do priestorov s vyšším mechanickým namáhaním, kotvením ťažších predmetov alebo ako priečka s vysokou vzduchovou nepriezvučnosťou a požiarnou odolnosťou. Dosky s unikátnou technológiou Activ‘Air® pohlcujú emisie formaldehydu a prispievajú k čistému vnútornému prostrediu budov. Sadrové omietky a stierky z prírodného sadrovca na všestranné použitie v interiéri. Regulujú vlhkosť a udržujú príjemnú mikroklímu.

 

 

 

 

 

 

 

5

 

PODHĽADY

Ecophon

Pocit pokoja a bezpečia pri hospitalizácii je zásadný. Optimálne zvukové prostredie urýchľuje liečbu pacientov, zlepšuje spánok a znižuje krvný tlak. Lepšia zrozumiteľnosť reči znižuje mieru lekárskych pochybení a zdravotnícky personál sa môže v takomto prostredí lepšie sústrediť na svoju prácu. Moderné technické vybavenie a ľudia v pohybe vytvárajú stále väčší hluk, ktorý sa ďalej zosilňuje vďaka použitým tvrdým materiálom v zdravotníckych zariadeniach. Akustické systémy Ecophon HygieneTM výrazne znižujú hluk, zlepšujú zrozumiteľnosť reči a spĺňajú najstriktnejšie požiadavky na hygienu a nepodporujú výskyt baktérií.

 

ISOVER

Pri použití minerálnych dosiek ISOVER do podhľadov sa výrazne zvyšujú ich celkové akustické účinky. Minimálna odporúčaná hrúbka izolácie je 40 mm, avšak na optimálne fungovanie sú vhodné hrúbky 80 – 100 mm v závislosti od použitého podhľadu. Odporúčanými výrobkami sú napríklad ISOVER AKUPLAT+, Piano alebo ISOVER AKUSTIC SSP2.

 

Rigips

Protipožiarne, akustické a dizajnové podhľady s možnosťou úpravy proti plesniam, ktoré sú vhodné do sanitárnych priestorov a miest s vysokou vzdušnou vlhkosťou. Akustické dizajnové podhľady a predsteny Rigitone, Gyptone Big a Gyprex majú nezameniteľný dizajn a výrazne znižujú hluk v interiéroch. Akustické sadrokartónové dosky Rigitone a Gyptone a dosky Gyptone Big a kazety Gyptone obsahujú unikátnu technológiu Activ’Air®, ktorá odbúrava formaldehyd, navyše prispievajú k vysokej kvalite vzduchu.

 

 

6

 

VNÚTORNÉ PRESKLENIE

Glassolutions

SGG STADIP COLOR® – bezpečnostné sklo s farebnými fóliami. Široká paleta odtieňov, priehľadné aj priesvitné vyhotovenia. Použitie v interiéri pre priečky, zábradlia či dvere alebo do izolačných skiel fasád či vonkajších striešok. SGG SERALIT®, EMALIT® – obklady stien v blízkosti tepelných zdrojov z tepelne tvrdeného materiálu pokrytého keramickou farbou. Sklo s odolnosťou proti teplotám do 200 °C a pevnosťou proti nárazom. SGG SUPERCONTRYX® je špeciálne sklo, ktoré zaisťuje optimálnu ochranu proti rôznym intenzitám röntgenového žiarenia.

 

 

 

7

 

OKNÁ

Glassolutions

SGG COOL‑LITE® XTREME predstavuje najúčinnejšie protislnečné sklo na trhu. Inak povedané ponúka extrémne nízky priestup energie s najlepšou svetelnou priepustnosťou.

 

 

8

 

DVERE

Glassolutions

Dostatok denného osvetlenia zaručia nielen sklenené priečky, ale aj dvere. SGG SATINOVO® prepustí maximum svetla, ale zachováva súkromie. Sklá sú matné a priesvitné, s jemným hodvábny povrchom. SGG DIAMANT® je extra číre sklo a má veľmi slabé zvyškové zafarbenie. Má jedinečný vzhľad a veľmi špecifické optické kvality. SAGE GLASS® – elektronicky prepínateľné okenné zasklenie, ktoré umožňuje elektronicky ovládať solárny tepelný zisk a oslnenie v budovách. Unikátne riešenie pre školy, knižnice, nemocnice a iné verejné budovy

 

 

 

 

 

9

 

INŠTALÁCIE ODPADOVÉ, VODNÉ A VENTILÁCIE

 

ISOVER

Kompletné systémy pre izolácie kruhových či štvorhranných potrubí, priemyselné zásobníky, komíny a ďalšie špeciálne aplikácie. Novinkou sú protipožiarne systémy z minerálnych vĺn ULTIMATE Protect. Samonosné VZT potrubia CLIMAVER disponujú skvelými akustickými parametrami, zjednodušujú a značne zrýchľujú proces realizácie VZT rozvodov na stavbe.

 

PAM

Potrubie z tvárnej liatiny pre rozvody pitnej, úžitkovej a požiarnej vody alebo na gravitačné či tlakové odvádzanie splaškových vôd. Liatinový bezhrdlový systém PAM SMU je ideálnym riešením pre odvod odpadových vôd vo vnútri budov (podhľady, stúpačky). Liatinové systémy garantujú vysokú životnosť, bezpečnosť, nehorľavosť, mechanickú odolnosť, jednoduchú montáž a výnimočné akustické vlastnosti.

 

 

 

10

 

 

ODVÁDZANIE DAŽĎOVEJ VODY

 

PAM

Liatinové dažďové zvody majú u nás aj v Európe dlhú tradíciu. PAM na túto tradíciu nadväzuje ponukou hrdlového liatinového systému SME (štandardné vyhotovenie) a TYP R/ANTIK (historické vyhotovenie).

 

 

 

 

 

11

 

ZÁKLADY A PODZEMNÉ PRIESTORY

 

ISOVER

Špeciálne protipožiarne a akustické izolácie stropov parkovísk a skladových pivničných priestorov zo sklenej či z čadičovej minerálnej vlny aj s povrchovou úpravou nástrekom alebo vliesom. Izolácie odolávajúce vysokému zaťaženiu pre zateplenie spodnej stavby z extrudovaného polystyrénu, izolácie z expandovaného polystyrénu vyrábaného do foriem pre zateplenie sokla.

 

 

 

 

 

 

 

12

 

INÉ

 

Adfors

Sklovláknitá výstužná geosieťka do asfaltových vrstiev ADFORS GlasGrid® spomaľuje vznik reflexných trhlín a zaručuje až 3-násobné predĺženie životnosti asfaltových povrchov. Sú vhodné na vystuženie diaľnic a ciest, letiskových plôch, odstavných a priemyselných plôch a parkovísk.

 

PAM

Liatinové poklopy pre kanalizačné a vodomerné šachty a ďalšie inžinierske siete s možnosťou uzamknutia proti nežiaducej manipulácii; kanálikové mreže, klasické aj obrubníkové vpuste, vodeodolné a atypické riešenia prístupu inžinierskych sietí. Riešenia pre chodníky aj pristávacie dráhy