Úspora energie

Saint-Gobain je celosvetovým lídrom na trhu tepelnej izolácie stavieb. Ide o izoláciu základov, fasády, podhľadov, striech, pivníc apod. Dodávame riešenia pre všetky typy stavieb. Naše výrobky sú certifikované a spĺňajú i tie najnáročnejšie požiadavky investorov a architektov. Nejde iba o výrobky typu polystyrén, ale tiež o čadičovú a sklenú vatu alebo izolačné sklá. Našim cieľom nie je iba úspora energie na vykurovanie, ale najmä poskytovanie tepelnej pohody v interiéroch, kde v zime nebudú obyvatelia trpieť chladom a v lete im, naopak, nebude teplo. 


Naše riešenia pre tepelnú pohodu


Absolútnou jednotkou v poskytovaní riešenia tepelnej izolácie všetkých typov konštrukcií je ISOVER. Pre strechy ponúkame okrem systémových riešení zahŕňajúcich napríklad zateplenie nad krokvami, fólie a doplnky pre parotesnú ochranu, alebo systém pre zateplenie pochôdznej povaly. Taktiež samostatné čadičové a sklenené izolácie v doskách či roliach. Pre ploché strechy je vhodné využiť vlastnosti ako polystyrénu, tak i čadičových dosiek. Pre správne odvodnenie plochých striech je vhodné použiť spádové dosky a kliny ISOVER. Špeciálnym riešením pre zazelenanie striech sú potom vegetačné panely. Pre izolácie podláh nad terénom sú vhodné penové polystyrény. 

 

ISOVER je jednotkou tiež pre fasády. Pre väčšinu obytných stavieb sa využíva kontaktné zateplenie penovým polystyrénom. V prípade zvýšených požiadaviek na požiarnu ochranu je nutné použiť minerálnu izoláciu. Podľa architektonického návrhu je možné použitie i prevetrávaných systémov, kde medzi izoláciou a podhľadovými panelmi je ešte oddeľujúca vzduchová vrstva. Špeciálnym riešením kontaktného zateplenia so zvýšeným protipožiarnym účinkom je sendvičovo usporiadaná doska ISOVER TWINNER, ktorá je tvorená izolačným jadrom z grafitovej izolácie a krycou doskou o hrúbke 30mm, ktorá dokáže odolávať požiaru minimálne po dobu 30 minút.  

 

Medzi izolácie určené do suchej výstavby priečok patria doskové izolácie ISOVER z čadičových vláken alebo rolované výrobky ISOVER zo sklených vláken. Pre izoláciu pivníc a základov stavieb je vhodný penový polystyrén ISOVER lisovaný do foriem. V prípade izolácie stien vo veľkých hĺbkach je nutné použiť extrudované polystyrény, ktoré sú výrazne pevnejšie a zároveň odolné voči vode. 

 

Isover má tiež pripravené kompletné systémy pre izolácie okrúhlych či štvorhranných potrubí, priemyslové zásobníky, komíny a ďalšie špeciálne aplikácie. Novinkou sú potom protipožiarne systémy z minerálnych vĺn ULTIMATE. 

 

Pre fasády je ideálnym riešením výrobca fasádnych systémov a riešení WEBER, ktorý ponúka širokú škálu certifikovaných systémových riešení fasád pre bytovú výstavbu. Ide namä o kontaktné zatepľovacie systémy, ale i systémy pre jednovrstvové tepelno-izolačné murivo. Weber pozná riešenie proti rastu rias na fasádach v podobe špeciálnej tenkovrstvej pastovitej omietky, ktorá je samočistiaca a reguluje vlhkosť na svojom povrchu. WEBER ďalej dodáva certifikovaný systém podláh zatepleného i nezatepleného balkónu. Pre zateplenie stien balkónov a lodžií možno použiť zatepľovací systém s izolantom lambda = 0,022 W/mK, čo umožňuje zväčšiť podlahovú plochu.

 

Pre sklenené fasády dodáva riešenia Glassolutions - Nitrasklo v podobe izolačného trojskla s integrovanou medzisklenou žalúziou pre dynamickú reguláciu prestupu svetla a tepla cez sklo. Ďalej sú to sklá s protislnečným pokovaním, ktoré má naturálny vzhľad a funguje ako prostislnečná ochrana a izolácia zabraňujúca úniku tepla z miestnosti. 

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že Saint-Gobain vyrábal zrkadlá pre zámok vo Versailles?

V roku 1665, Ľudovít XIV., kráľ Slnka, a jeho minister financií, pán Colbert, udeľujú patent na výrobu zrkadiel a tým začínajú históriu Saint-Gobain. Každoročne navštívia zámok vo Versailles 4 milióny návštevníkov, aby mohli obdivovať 357 zrkadiel v Zrkadlovej sále, ktoré Saint-Gobain vyrobil ako jednu zo svojich prvých zakázok.