Tiché bývanie

Najmä pre bytové domy, školy a budovy pre vzdelávanie, kancelárske a priemyslové objekty dodávame výrobky, ktoré prinášajú akustické riešenia pre exteriér i interiér stavieb. Či už sú to izolácie fasád, striech alebo stropov, protuhlukové sklá, stenové panely alebo sadrokartónové dosky s protihlukovou funkciou. 


Naše riešenia pre tiché bývanie


Absolútnou hviezdou v protihlukovom riešení interiérov je divízia Ecophon, ktorá ponúka desiatky riešení pre všetky typy stavieb. V moderných stavbách sú často využívané tvrdé materiály, ako napríklad sklo, betón, keramické obklady atď. Kvôli tomu však v miestnostiach vznikajú nepríjemné odrazy zvuku - ozveny, ktoré ale možno jednoducho vyriešiť zvukovo-pohltivými materiálmi Ecophon. Ideálnym riešením do priestorov tohto typu sú voľne závesné akustické prvky, stenové panely, podhľady alebo paravány. Väčšinu riešení dodáva Ecophon v širokej škále farieb a tvarov.

 

Ponuku podhľadov nájdete v RIGIPS, ktorý vyrába a dodáva závesné podhľady, ktoré slúžia najmä k zvýšeniu požiarnej odolnosti nosnej stropnej konštrukcie, tepelno-izolačných vlastností stropu, ale tiež zlepšeniu akustiky. Pomocou podhľadov z flexibilných dosiek sa dajú jednoducho upraviť komplikované plochy či zvlnené klenby. Nemalou mierou tiež prispievajú k akustickej pohode v interiéri a vytvárajú originálny dizajn. RIGIPS ďalej dodáva modré sadrokartónové dosky, ktoré sú určené pre zvukovú izoláciu stien a stropov. 

 

ISOVER ponúka riešenia pre zlepšenie akustiky podláh, ako sú kročejové dosky z čadičových i sklených vláken, ale aj elastifikovaný polystyrén. Ďalším riešením sú suché podlahy zo sadrokartónových alebo sadrovláknitých dosiek RIGIPS, ktoré zjednodušia, urýchlia a v celkových nákladoch i zlacnia prevedenie podlahovej konštrukcie. Vynikajú výbornými tepelnými a akustickými vlastnosťami pri minimálnej konštrukčnej výške podlahy. 

 

Vhodným riešením pre interiér aj exteriér ponúka Glassolutions - Nitrasklo. Hluk tlmiace, interiérové bezpečnostné vrstvené sklo. Pri hrúbke 40mm zaručuje nepriezvučnosť Rw= 38 dB a navyše odolnosť proti násilnému vniknutiu P2A. Ďalej tiež zvukové izolačné vrstvené sklo s bezpečnostnou charaketristikou, zložené z dvoch alebo viacerých vrstiev skla spojených akustickou fóliou. Umožňuje výrazne znížiť prechod hluku v interiéri medzi kanceláriami alebo v izolačnom skle obmedziť akustickú záťaž z exteriéru (v blízkosti diaľnic alebo hlučných ulíc). 

 

Pre elimináciu hluku z vonkajšieho prostredia je samozrejme vhodná i štandardná izolácia fasád ISOVER alebo WEBER, ktoré primárne riešia tepelnú izoláciu budov. Ďalším použitím minerálnych dosiek Isover je v podhľadoch, kde výrazne zvyšujú ich celkové akustické účinky.  

 

 

Saint-Gobain

Viete že...

Zaujímavé fakty a informácie zo sveta Saint-Gobain

Viete, že Saint-Gobain Sekurit Hořovice vyrába ultraľahké čelné sklo pre športové automobily?

V porovnaní s bežnými sklami je ľahšie až o 2,5 kg na 1 m2 skla. Svojou nízkou hmotnosťou prispieva k zníženiu množstva emisií vypúšťaných do ovzdušia.